Контраст
Шрифт
SStudy Tours to Poland: науковиці ДонДУВС перейняли досвід міжнародних колег щодо розроблення освітніх програм на основі європейських стандартів
НАВС

Наукові співробітниці кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Донецького державного університету внутрішніх справ Анжела Гельбак, Галина Мухіна та Наталя Цумарєва у межах Програми «Study Tours to Poland» здійснили  робочий візит до Польщі. 

Мета поїздки - участь у програмі «Підтримка у сфері вдосконалення та/або відкриття нових освітніх програм та програм післядипломної освіти у галузі соціальних та гуманітарних наук у внутрішньо переміщених закладах освіти».

Під час відрядження Наталія Цумарєва виступила з доповіддю на Міжнародній науковій конференції «Supporting the Social Inclusion of Children and Young People with Intellectual and Developmental Disabilities: The Importance of the Interdisciplinary Approach». Галина Мухіна долучилася до радіоетеру  польського радіо з питань розвитку релокованих закладів вищої освіти в умовах війни.

Науковиці відвідали Університет Гуманітарних Наук і Психології, Академію спеціальної педагогіки ім. Марії Гжегожевської, Szkoła Główna Handlowa (Економічний університет). Вони перейняли досвід польських колег щодо кращих практик розроблення освітніх програм на основі європейських стандартів та організації інклюзивного освітнього середовища для різних категорій студентів. 

Учасниці програми долучилися до тренінгів з популяризації і зміцнення психічного здоров'я на основі новітніх публікацій та тренінгів, проведених фахівцями з Ізраїлю та інклюзивності осіб з вадами зору, організованими науковцями Академії спеціальної педагогіки iм. Марії Гжегожевської. 

Анжела Гельбак, Галина Мухіна та Наталя Цумарєва також відвідали Центр Ветерана закордонних місій Міністерства оборони Польщі, де зустрілися з Групою підтримки ветеранів та ознайомилися зі системою соціальної підтримки та  соціального захисту ветеранів миротворчих місій Польщі. 

Представниці ДонДУВС відзначили, що набутий досвід стане у нагоді під час розробки освітньо-професійної програми «Психологія (Юридична психологія) освітнього ступеня «магістр», розроблення програм тренінгів для учасників освітнього процесу, підвищення рівня професійних компетентностей слухачів Школи педагогічної майстерності, викладання та удосконалення фахових дисциплін «Професійно-психологічна підготовка поліцейського», «Соціальна психологія», «Кризова та екстремальна психологія».

Організували поїздку: Фундація польських ректорів у співпраці з Польсько-Американським Фондом Свободи, Фундація «Лідери змін», за підтримки Офісів Програми імені Фулбрайта в Україні та Польщі.

 

Схожі новини: