Метою заходу було сприяння розвитку фундаментальних і прикладних наукових досліджень, спрямованих на вирішення проблем
боротьби зі злочинністю в умовах воєнного стану та в післявоєнний період.
Участь у конференції взяли понад 200 учасників із 40 установ, організацій та закладів вищої освіти. Серед них представники США, Молдови, Литви, Фінляндії, Великої Британії, а також науковці Дніпропетровської, Запорізької, Чернігівської, Сумської, Одеської, Львівської та інших областей України.
У вступному слові перший проректор ДДУВС Ігор МАГДАЛІНА наголосив на важливості фахового спілкування для пошуку рішень щодо протидії злочинності, зокрема, в умовах воєнного стану. Він відзначив значне зростання кількості воєнних і військових кримінальних правопорушень, а також злочинів проти національної безпеки України.
До вітальних промов доєдналися заступник начальника методичної роботи та правового забезпечення Головного слідчого управління НПУ, майор поліції Максим РОМАНОВ, декан факультету підготовки фахівців для органів досудового розслідування НПУ підполковник поліції Владислав ЛАЗАРЄВ, а також старший радник з прокурорської діяльності КМЄС в Україні Хенрі ТЕЛККІ.
Серед основних спікерів конференції були старший технічний радник Комісії міжнародного правосуддя та звітності, колишній прокурор із воєнних злочинів у Боснії та Герцеговині та Косово Ерік ЛАРСОН; старший радник із питань прокуратури Європейської консультативної місії ЄС в Україні, професор кафедри публічного права Академії громадської безпеки Університету М. Ромеріса Гедемінас БУЧУНАС; практичні працівники Національної поліції України, Бюро економічної безпеки України, Національного антикорупційного бюро України, а також науковці ДДУВС і представники інших закладів вищої освіти.
Учасники конференції обговорили широке коло питань, зокрема, кримінально-правове та кримінологічне забезпечення протидії злочинності, проблеми кримінального процесуального забезпечення, психологічні аспекти діяльності правоохоронних органів в умовах воєнного стану та використання спеціальних знань у кримінальному судочинстві. Також розглянуто інші актуальні виклики, які стоять перед системою протидії злочинності в сучасних умовах та в післявоєнний період.