Про особливості взаємодії слідчих та криміналістів під час розслідування кримінальних правопорушень, учинених в умовах збройного конфлікту, курсантам та курсанткам факультету підготовки фахівців для підрозділів досудового розслідування розповіли представники відділу криміналістичного забезпечення Слідчого управління Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області. Зустріч відбулася на базі Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області.
Здобувачі та здобувачки вищої освіти ознайомилися з можливостями використання мобільної ДНК-лабораторії ANDE 6C. Її призначенням є забезпечення швидкої ідентифікації особи людини за ДНК-профілем шляхом автоматичного процесу обробки біологічних зразків. Зазначена технологія націлена, насамперед, на ідентифікацію невпізнаних трупів осіб, які постраждали внаслідок активних бойових дій та катастроф шляхом проведення порівняльних біологічних досліджень.
Спеціалісти-криміналісти продемонстрували порядок: відібрання біологічних зразків букального епітелію людини та встановлення ДНК-профілю; проведення змивів з різних поверхонь (пластику, паперу) для проведення порівняльного дослідження; відібрання проб з інших зразків (волосся з цибулиною, кісткові останки тощо).
«Апарат ANDE 6C швидко виділяє ДНК-профіль і встановлює особу. Якщо в лабораторних умовах зразки ДНК опрацьовують кілька людей упродовж 7 годин, то новий апарат це робить приблизно за 100 хвилин і надає, як правило, стовідсотковий результат», – зазначив начальник відділу криміналістичного забезпечення СУ ГУНП в Кіровоградській області Олександр Гаркавенко.
«Співпраця університету з практичними підрозділами має поглибити якість підготовки майбутніх слідчих, адже для цього потрібна не лише теоретична, а й практична складова навчання», – зауважив завідувач кафедри кримінального процесу та криміналістики факультету підготовки фахівців для підрозділів досудового розслідування Андрій Крушеницький.