Контраст
Шрифт
ХНУВС: Черговий інформаційний захід щодо участі у конкурсах програми «Горизонт Європа» за напрямом «Цивільна безпека для суспільства»
НАВС

Захід об’єднав представників ХНУВС з числа науково-педагогічного складу та здобувачів вищої освіти, інших закладів вищої освіти системи МВС, учасників Школи наукового лідерства ХНУВС. Відкрила захід начальниця відділу міжнародного співробітництва Тетяна Матюшкова. Вона окреслила тематику та програму роботи заходу.

Представниця «Офісу Горизонт Європа в Україні» Національного фонду досліджень України, кандидатка економічних наук Ольга Курикіна. Вона представила інформацію щодо конкурсів Програми «Горизонт Європа» за третім кластером «Цивільна безпека для суспільства», мета якого – розвиток інновацій та наукових досліджень, що забезпечують безпеку громадян, суспільства та інфраструктури, висвітлила сфери застосування та тематичні спрямування за вказаним кластером, окреслила обсяги фінансування програми, а також навела статистичні дані подання заявок від України у конкурсах третього кластеру Програми «Горизонт Європа» 2024 року. Спікерка зробила порівняльний аналіз кількості поданих і прийнятих заявок та ознайомила присутніх з корисними посиланнями, використання яких сприятиме підготовці нових проєктних заявок щодо участі у цій Програмі у наступному році.

Багато детальної інформації щодо третього кластеру за напрямом «Цивільна безпека для суспільства» надав завідувач науково-дослідної лабораторії соціально-психологічного забезпечення, супроводу та реабілітації працівників МВС (підготовки фахівців для підрозділів превентивної діяльності Національної поліції України) ХНУВС, виконувач функцій Національного Контактного Пункту (НКП) програми «Горизонт Європа» в Україні за напрямом «Цивільна безпека для суспільства» Олексій Сердюк. Учасники інформаційного заходу дізнались про такі напрями, як: «Попередження та реагування на ризики», «Кібербезпека», «Боротьба зі злочинністю та тероризмом», «Захист критичної інфраструктури», «Безпека кордонів», «Підтримка підготовленості суспільства до криз». Також спікер розкрив додаткові умови участі за окремими напрямами, принципові критерії відбору поданих проєктних заявок, основні складнощі, з якими стикаються команди розробників та шляхи їх подолання.

Заступник директора з наукової роботи Інституту проблем моделювання в енергетиці ім. Г. Є. Пухова НАН України, представник національного НКП Програми «Горизонт Європа» в Україні Олександр Чемерис визначив міждисциплінарність в Програмі «Горизонт Європа», як ключовий принцип, що сприяє вирішенню складних глобальних викликів через поєднання знань і методів з різних наукових і технологічних сфер. Спікер також ознайомив присутніх з успішними проєктами Програми, відкритими конкурсами та найближчими подіями за третім кластером «Цивільна безпека для суспільства», окреслив можливості мережі НКП програми «Горизонт Європа» для наукової та освітньої спільноти, правоохоронних органів, державних установ, підприємств та громадських організацій.

Наприкінці заходу учасникам була надана можливість поставити запитання, на які отримали вичерпні відповіді спікерів, які наголосили на практичній та науковій цінності участі у проєктах Програми «Горизонт Європа».

ВК ХНУВС

Схожі новини: