Контраст
Шрифт
Хто не знає своєї історії – той не вартий свого майбутнього: у КІ НГУ презентували книгу про Героїв «Гвардія наступу. Самовидець»
НАВС

У межах національно-патріотичного виховання у Київському інституті НГУ відбулася презентація книги «Гвардія наступу. Самовидець», ідея створення якої належить Міністрові внутрішніх справ України Ігорю Клименку.

В центрі культури КІ НГУ зібралися військовослужбовці, щоб поспілкуватися із творчим колективом книги. За словами нацгвардійця і за сумісництвом ведучого Дениса Соколова, книга є воєнно-історичним романом, заснованого на реальних подіях, пов’язаних із бійцями «Гвардії наступу», які боронять Україну від ворожої навали.

Військовослужбовець бригади Нацгвардії «Буревій» Тимур Нагалевський, який є автором видання, розповів, головним мотивом твору стало твердження, про те, що історія в цій війні – це теж зброя. Персонаж – історик, іде добровольцем до лав Національної гвардії України і стає самовидцем подій теперішньої війни, яку трактує як продовження національно-визвольної боротьби українців за свою свободу й державну незалежність.

Також під час презентації присутні мали змогу поспілкуватися з військовослужбовцем бригади «Спартан» Богданом Назаренком. Нацгвардієць не був дотичними до військової справи, але свідомо вирішив стати на захист Батьківщини. Він поділився власною історією участі у бойових діях, розповів, що його мотивує та надає сили рухатися далі. Богдан Назаренко також є автором збірника поезій «П’ятнадцять місяців війни», деякі з яких він прочитав аудиторії. Фактично це сторінки з реального солдата на реальній війні.

Присутні мали можливість переглянути документальний фільм, що розповідає про героїзм Гвардії наступу, зокрема про бригаду Гвардії наступу «Спартан». Крім того, ознайомилися із унікальними колажами, що ілюструють роман «Гвардія наступу. Самовидець». Їх створили мисткиня Дар’я Копійка, яка разом із автором їздила до бійців, щоб особисто познайомитися, дізнатися про їхнє життя до повномасштабної війни, про вподобання і мрії.

Захід було організовано Департаментом комунікації МВС України за сприяння Департаменту освіти, науки та спорту.

Схожі новини: