Представники Донецького державного університету внутрішніх справ виступили співорганізаторами VI Всеукраїнського відкритого науково-практичного онлайн-форуму «Інноваційні трансформації в сучасній освіті: виклики, реалії, стратегії», який провели на базі Національного центру «Мала академія наук України».
Його мета – обговорення актуальних питань проблем трансформацій інноваційних технологій у закладах освіти різного рівня в умовах сьогодення.
У заході взяли участь понад 1000 учасників: доктори наук, кандидати наук, аспіранти, педагогічні працівники закладів загальної середньої та професійної освіти, науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти, а також учасники з Флориди, США, Республіки Польщі, Ізраїлю.
Відкрив форум президент Малої академії наук України, академік НАН України, академік НАПН України, доктор фізико-математичних наук, професор Станіслав Довгий. Він наголосив на важливості трансформацій інновацій в освітньому середовищі України з впровадження цифрових та STEM-технологій.
З вітальним словом до присутніх звернувся ректор ДонДУВС, доктор юридичних наук, професор Сергій Вітвіцький: «Імплементації інноваційних технологій в освітній процес, інтеграції сучасних технологій, функціонування й розбудова новітніх центрів є фундаментальним важелем для формування в суб’єктів навичок soft skills».
Плідних обговорень та результативних рішень з актуальної тематики делегатам побажали: народний депутат України, заступник голови Комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Колебошин; проректор з наукової роботи Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, доктор фізико-математичних наук, професор Григорій Торбін; директор Центру українсько-європейського наукового співробітництва, професор кафедри адміністративного, фінансового та інформаційного права Ужгородського національного університету, доктор юридичних наук, професор Михайло Віхляєв.
Учасники форуму презентували власний досвід щодо:
- активів інноваційного розвитку освіти: технологій, методик, ресурсів; цифровізації освіти на засадах STEM в умовах євроінтеграції;
- інформаційно-цифрових середовищ закладів освіти: трансформація, безпека, вплив AI;
- soft skills-навичок XXI століття: що найбільш за все цінують роботодавці;
- впровадження наукової освіти в український освітній простір: зарубіжний і вітчизняний досвід, перспективи;
- трендвотчінгу ринку праці в системі підготовки і підвищення кваліфікації фахівців в умовах повоєнного відновлення України та інше.
VI Всеукраїнський відкритий науково-практичний онлайн-форум відзначився активними доповідями, енергійністю та жвавістю обговорень під час секційних панелей та окресленням подальших напрямів роботи провідними науковцями відповідно до вимог сьогодення.