Все починається зі слова, - переконана Яна Пекун, ведуча авторських подкастів про інклюзію на Radio SKOVORODA та консультантка з питань гендерно зумовленого насильства Фонду народонаселення ООН.
Учора вона провели тренінг для здобувачів Львівського державного університету внутрішніх справ.
«Сьогодні ми поговоримо про інклюзивне спілкування. Впевнена, що ця тема буде для вас корисною, адже як майбутні правоохоронці ви будете багато комунікувати з людьми. І деякі з них належатимуть до категорій, які є більш чутливими», - зазначила Яна Пекун.
У першій частині тренінгу вона на прикладах пояснила, чому дискримінація буває не лише негативною, але й позитивною та навіть виправданою. Усе залежить від контексту.
«У радянські часи багато видів дискримінації вважалися нормою. До прикладу, ейджизм, коли до людини ставилися із упередженням через її вік», - підкреслила експертка.
Вона зауважила, що дискримінація починається із стереотипів, які часто формують мову ворожнечі.
Курсанти також дізналися про шкалу Олпорта, що вимірює ступінь упередженості у суспільстві.
У другій частині тренінгу йшлося про інклюзивну термінологію. Яна Пекун розповіла молоді, які вислови є дискримінаційними та образливими і як найкраще їх замінити. Вона також порадила скористатися Довідником безбар’єрності, який є своєрідним гідом із коректного спілкування. Його було створено за ініціативи першої леді Олени Зеленської у співпраці із громадськими організаціями, правозахисниками, психологами, батьками, що виховують дітей з інвалідністю, українськими та міжнародними експертами.
Довідник безбар’єрності доступний онлайн за посиланням https://bf.in.ua/
«Усі ми різні. Тому важливо вчитися взаємодіяти із іншими людьми та поважати їхні відмінності. Лише так ми зможемо створити справді інклюзивне середовище», - підсумувала наприкінці зустрічі Яна Пекун.
Захід відбувся за ініціативи відділення актуалізації навчання та практичної підготовки ЛьвДУВС.