На зустрічі обговорили корисні інструменти для пошуку нових даних у мережі Інтернет.
На семінарі «Можливості розвідки на основі відкритих джерел (OSINT) у розкритті фінансових злочинів, пов’язаних з військовою агресією рф» виступив професор кафедри фінансів, грошового обігу і кредиту Львівського національного університету імені Івана Франка Олег Підхомний.
Спікер розповів молоді про те, що важливо шукати інформацію у різних пошукових системах та різними мовами. Доповідач наголосив, що інструментів пошуку є багато, але головне – це власний пошуковий стиль дослідника. А нові дані можна знаходити в Інтернеті за допомогою фото, географічних мап чи ключових слів.
Олег Підхомний підкреслив, що знання та світогляд правоохоронця (детектива, слідчого, аналітика тощо) мають дуже важливе значення для формулювання перспективних версій.
«Можна мати багато інструментів, але не знати, що та як шукати. Тому до кожної справи має бути індивідуальний підхід», - додав спікер.
Оскільки тренування пошуково-аналітичних здібностей правоохоронця має бути систематичним, доповідач порекомендував канали комунікації, де за допомогою завдань квестового жанру та їх відеорозв’язків можна посилювати своє вміння отримувати максимум корисної інформації з відкритих джерел. Мова йде про фейсбук-спільноту «OSINT Реальні детективні квести» та Youtube-канал «Detective Quests».
Семінар для курсантів відбувся за ініціативи відділення актуалізації навчання та практичної підготовки ЛьвДУВС.