У Львівському державному університеті внутрішніх справ відбулася зустріч із гештальт-терапевткою, психологинею та волонтеркою Оленою Романів.
Спікерка поділилася порадами щодо виявлення посттравматичних стресових розладів, а також надання психологічної допомоги військовослужбовцям та цивільним громадянам, які пережили травматичний досвід внаслідок збройної агресії.
«Стрес є нормальною захисною реакцією організму на певну подію. Більшою чи меншою мірою ми відчуваємо його постійно. Але, на відміну від стресу, психологічні травми провокують біль, що зазвичай має дуже гострі наслідки у довготривалій перспективі. У такому разі людина може потерпати від психоемоційних, когнітивних та поведінкових порушень, що виникають у комплексі», – підкреслила Олена Романів.
Вона пояснила вихованцям вишу, за якими ознаками та проявами можна ідентифікувати ПТСР, і вказала на ризики, що підвищують його появу.
«Психіка осіб, які страждають від цієї хвороби, наче затиснута, а рівень внутрішньої напруги настільки високий, що навіть дотик може викликати агресію, гіперзбудження чи іншу бурхливу реакцію. Людина стає асоціальною, відмовляється поділитися тим, що її турбує, – зауважила психологиня. – Аби подолати цей стан, потрібен ментальний ресурс, увага та потужна підтримка рідних, їхні чуйність і терплячість».
Крім того, гарний ефект у лікуванні дають такі прості речі як спорт, відпочинок просто неба, регулярне спілкування з близькими, прогулянки з тваринами.
Окрему увагу Олена Романів приділила випадкам посттравматичних розладів серед учасників бойових дій.
Фахівчиня наголосила: «Війна докорінно змінює моральний стан військовослужбовців. Повернувшись до цивільного життя, вони можуть потерпати від флешбеків, тобто через нав’язливі спогади наче повторно проживати травму і сприймати реальність у контексті минулих подій, які завдали болю».
Тому суспільство має із розумінням ставитися до ветеранів та адаптуватися до їхніх потреб, не порушуючи особистих кордонів.
Додамо, що у навчально-тренувальному відділі «Верещиця» ЛьвДУВС також провели тематичну зустріч з психологинею відділення психологічного забезпечення ВКЗ Оксаною Решетніковою.
Такі заходи відбулися з нагоди Всесвітнього дня психічного здоров’я, який щорічно відзначаємо 10-го жовтня.