Заняття, присвячене цій актуальній темі, провели представники Консультативної місії Європейського Союзу в Україні.
Спікерами події виступили старший радник з питань прокуратури Гедімінас Бучюнас з Литви та тренер з кримінальних розслідувань Юкка Ларкіо з Фінляндії.
Захід було приурочено до Європейського дня боротьби з торгівлею людьми, який щороку відзначають 18 жовтня.
Курсанти та магістранти ЛьвДУВС дізналися про різні форми торгівлі людьми. Фахівці Місії пояснили присутнім, чому постраждалі зазвичай мовчать про те, що з ними трапилося та не звертаються до відповідних структур.
Юкка Ларкіо відзначив, що злочин торгівлі людьми не є одномоментним, як от крадіжка.
«Це тривалий процес, який складається із рекрутингу, перевезення та експлуатації осіб. Відповідно, розслідування цього злочину займає певний час», - зауважив спікер.
Представники КМЄС також розповіли здобувачам, яким чином зловмисники контролюють постраждалих.
«Злочинці, які займаються торгівлею людьми, використовують вразливість чи слабке становище потерпілих осіб, до прикладу, фінансову скруту», - наголосив Гедімінас Бучюнас.
Юкка Ларкіо додав, що існує низка установ, які надають допомогу постраждалим: юридичні консультації, фінансову підтримку, медичні послуги та проживання.
Насамкінець спікери підкреслили, що торгівля людьми – це злочин, який не має кордонів. Адже відбувається по всьому світу.
«Ми не можемо зупинити імміграцію. Але ми в змозі систематично інформувати населення про ризики потрапити в тенета рабства, проводити профілактичну роботу й краще турбуватися про тих, хто постраждав від торгівлі людьми», - підсумував Юкка Ларкіо.
Захід організовано за ініціативи відділення актуалізації навчання та практичної підготовки ЛьвДУВС.