Про механізми боротьби правоохоронців із цим явищем другокурсникам вишу розповіла представниця Управління патрульної поліції у Львівській області Наталія Сердюк.
Вихованці університету дізналися про види домашнього насильства та за якими ознаками можна розпізнати кожен із них.
Спікерка наголосила на порядку дій поліцейських після прибуття за викликом про насилля.
«Будь-яке знущання чи примус, фізичний, психологічний або ж економічний тиск не мають виправдання і передбачають покарання для того, хто їх чинить. Правоохоронці мають добре розумітися у тому, як реагувати на такі випадки та вміти взаємодіяти з усіма сторонами конфлікту», – відзначила Наталія Сердюк.
Вона також поділилася порадами щодо чутливого спілкування із неповнолітніми, які постраждали від наруги чи стали її свідками.
Курсанти та курсантки виконали вправу, яка демонструє важливість правильної комунікації, формування довіри, вміння дослухатися та проявляти чуйність у ситуаціях домашнього насилля.
Нагадаємо, в Україні діє Урядова «гаряча лінія» з протидії домашньому насильству – 15-47 та єдиний контакт-центр, куди можна звертатися за безоплатною правовою допомогою – 0-800-213-103.
Крім того, можна скористатися чат-ботом МВС з протидії домашньому насильству – https://t.me/police_helpbot або ж ресурсом «Не дрібниці» – https://t.me/no_trivia_bot.