В університеті відбувся інтерактивний тренінг на тему «Підвищення рівня обізнаності курсантів і первинна ідентифікація випадків експлуатації та торгівлі людьми». Його провела експертка громадської організації «Центр «Жіночі перспективи» Олена Кальбус.
До заходу також долучилася спеціалістка регіональної команди з питань захисту у Львівській області Міжнародної організації з міграції Неля Заблоцька-Сєннікова.
«В умовах воєнного стану ризики потрапити у ситуації торгівлі людьми зростають. З нашого боку важливо підготувати якомога більше фахівців, які би вміли ефективно працювати з такими кейсами та запобігати проблемі», – відзначила вона.
Під час тренінгу курсанти дізналися, як ідентифікувати торгівлю людьми та протидіяти різним формам цього явища.
На початку тренінгу Олена Кальбус запропонувала здобувачам проаналізувати найпоширеніші міфи та факти, пов’язані з торгівлею людьми. Крім того, вона ознайомила присутніх з портретом уразливої групи.
«Навіть ті люди, які мали стабільний фінансовий стан та соціальний статус, зараз готові ризикувати для забезпечення своєї родини, а отже, можуть потрапити у таку ситуацію», – зауважила спікерка.
Юнаки та дівчата розглянули основні визначення торгівлі людьми й гендерно зумовленого насильства, етапи вчинення цього злочину, його способи та мету.
«Якщо людина отримала менше коштів, ніж їй обіцяли, жила та працювала у негідних умовах, переживала приниження честі та гідності, зазнала фізичних і психологічних травм, це однаково розцінюватимемо як експлуатацію. Саме вона є метою злочинців», – зазначила Олена Кальбус.
У другій частині заходу курсанти обговорили найактуальніші питання, пов’язані з торгівлею людьми, зокрема щодо відмінності між постраждалою та потерпілою особами, специфіки обвинувачення та заборонених прийомів під час розслідування таких злочинів.
Не оминули увагою й міжнародні нормативно-правові документи у сфері запобігання торгівлі людьми.
Наприкінці тренінгу курсанти закріпили знання у змодельованих ситуаціях.
Відзначимо, що захід відбувся за підтримки Міжнародної організації з міграції та уряду Швеції.
Наразі Львівський державний університет внутрішніх справ – єдиний виш України, який здійснює підготовку фахівців за напрямом протидії торгівлі людьми.