Представники Львівського державного університету внутрішніх справ взяли участь у презентації «Методичних рекомендацій з інтеграції ґендерних підходів у систему підготовки фахівців для сектору безпеки і оборони України».
Презентація проводилась за участі Урядової уповноваженої з питань ґендерної політики, технічної підтримки ООН Жінки в Україні при фінансуванні Уряду Швеції.
ЛьвДУВС на події представляли ректор Роман Благута, проректори Ольга Балинська та Мар’ян Гурковський, радниця ректора з гендерних питань Ірина Євхутич, науково-педагогічні працівники, керівники кафедр та представники навчальних відділів Інститутів університету.
У заході також взяли участь Урядова уповноважена з питань гендерної інтеграції Катерина Левченко, представники організації ООН Жінки, ректори закладів вищої освіти сектору безпеки та оборони України, представники органів державної влади, міжнародних організацій.
З вітальним словом захід розпочала Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко, яка є співавторкою та редактором Методичних рекомендацій.
«Цей документ є прикладом інституалізації гендерних підходів в освітньому процесі закладів вищої освіти. Він відповідає актуальним напрямам державної гендерної політики, яка реалізується інституціями сектору безпеки та оборони України, а також програмі діяльності уряду щодо врахування гендерного компоненту», - підкреслила Катерина Левченко.
Експертка відзначила, що є велика потреба у фахівцях, які мають відповідні знання та компетенції в гендерній сфері.
«Сьогодні гендерна політика виведена із виключно соціальної сфери і є питанням стратегічного розвитку не тільки сектору безпеки та оборони, але суспільства в цілому. Такий принцип і реальність необхідно відображати, враховуючи як практичну, так і науково-освітню діяльність», - зауважила Урядова уповноважена.
Наприкінці виступу вона побажала присутнім успіхів та цікавих обговорень.
Привітав учасників онлайн-зустрічі ректор ЛьвДУВС Роман Благута.
«Дуже знаково для освіти загалом та зокрема для закладів зі специфічними умовами є впровадження Методичних рекомендацій. Це сміливий виклик, який демонструє потребу саме в секторі безпеки імплементувати підходи щодо дотримання гендерного паритету. Це дозволяє формувати нові освітні компоненти в реалізації освітньо-професійних та освітньо-наукових програм, розробляти проблематики на рівні науково-дослідних робіт та критично осмислювати організацію професійної діяльності», - наголосив Роман Благута.
«В університеті ми активно впроваджуємо Методичні рекомендації з інтеграції ґендерних підходів у систему підготовки фахівців для сектору безпеки і оборони України. Ми визначили необхідним і в межах Юридичної клініки створити Інформаційно-консультаційний центр гендерних компетенцій та впровадити ряд навчальних дисциплін, до прикладу, «Кримінальна юстиція та гендерний мейнстримінг», «Кваліфікація та основи методики розслідування домашнього насильства», «Гендерна психологія», «Психологія статі», які викладають наші науково-педагогічні працівники, які в свою чергу, пройшли навчання та підвищення кваліфікації», - додав очільник вишу.
Ректор висловив переконання, що постійне обговорення, можливість обміну думками є чи не найкращим способом впроваджувати ці рекомендації в практичну діяльність
Також на заході було презентовано план проведення оцінки обґрунтування доцільності і можливостей урахування ґендерного компонента в навчальних закладах сектору безпеки і оборони України та закордонний досвід ґендерного інтеґрування у секторі безпеки та оборони (на прикладі поліції).