Контраст
Шрифт
ЛьвДУВС долучився до Всеукраїнського форуму військових письменників
НАВС

До Львівського державного університету внутрішніх справ завітали автори, які пишуть про війну, - волонтерка Галина Матвеєва та український захисник В’ячеслав Раєвський.

 

 

Захід відбувся у рамках Всеукраїнського форуму військових письменників, що наразі триває у Львові. Зустріч організували за ініціативи Львівської обласної бібліотеки для юнацтва імені Романа Іваничука.

 

Галина Матвеєва – співзасновниця творчої майстерні «PROавторська Резиденція», харківська письменниця, волонтерка у «Свідки сітки». Вона поділилась досвідом пережитих подій, емоцій та зачитала слухачам декілька віршів.



«Для мене переломним був момент, коли звільнили Київщину і всі дізнались, що ми воюємо не з людьми, а з нелюдами. Тоді хотілось загорнутись у щось тепле, заховатися від цього жаху», - пригадала письменниця.

 

Передати усі свої почуття було дуже складно. Тож усе намагалася висловити у поезії.

 

Письменниця розповіла, що з дитинства була російськомовною. Та згодом перейшла на українську. Каже, що саме ця мова відтепер для неї – це «пароль».

 

 

В’ячеслав Раєвський – військовослужбовець Збройних Сил України, автор книги «ПозитивVV. Спогади. Від радянського курсанта до захисника України». Збірка оповідань простежує військові реалії від часів занепаду Радянського Союзу, перших років незалежності та до російсько-української війни.

 

Захисник України поділився з курсантами та студентами своєю біографією. Розповів різноманітні історії з часів АТО, описав свої волонтерські пригоди.

 

 

«Я почав збирати різноманітні кумедні випадки з нашого військового життя. Після початку війни їх ставало дедалі більше», - каже автор про ідею створення книги.

 

В’ячеслав Раєвський додав, що війна – це смерть, але навіть там можна знайти речі, які допоможуть не збожеволіти.

 

Курсанти запитали письменника: «Чи існує справедливість у світі?». Він відповів: «Ні, Господь, коли створював землю, не обіцяв нікому справедливості, але ми ж все-таки люди. Треба робити те, що можеш з тим, що маєш, там, де знаходишся».

Схожі новини: