Контраст
Шрифт
ЛьвДУВС об’єднав підрозділи сектору безпеки і оборони України для обговорення особливостей застосування поліграфа в умовах війни
НАВС

На базі Львівського державного університету внутрішніх справ відбувся круглий стіл, присвячений цій темі.

 

 

Його співорганізаторами стали Департамент забезпечення діяльності Голови Національної поліції України та Департамент освіти, науки та спорту МВС.

 

До заходу доєдналися понад 250 представників і представниць підрозділів сектору безпеки і оборони нашої держави.

 

 

На відкритті наукової події виступив т.в.о. ректора ЛьвДУВС Руслан Сербин.

 

«Сьогодні наша мета – окреслити тенденції та перспективи використання поліграфа, зважаючи на воєнні реалії. Напрацювання науковців та практиків за цим напрямом стануть важливими і для якісної підготовки фахівців безпекової та оборонної сфер. Дякую за довіру до нашого закладу вищої освіти у проведенні такої масштабної дискусії», – відзначив Руслан Сербин.

 

 

Звернувся до присутніх також начальник Департаменту забезпечення діяльності Голови Національної поліції України Валерій Коба. Він підкреслив: «Приємно бачити таке широке коло однодумців, які прагнуть наукових новацій та рішень для якомога ефективнішої роботи усіх підрозділів, що відповідають за захист суверенітету і територіальної цілісності України».

 

Приєднався до роботи круглого столу й заступник директора Департаменту освіти, науки та спорту МВС Вадим Пянковський.

 

«Як науково-технічний пристрій поліграф є дуже дієвим під час проведення різновидових розслідувань та експертиз, і нам слід переглянути перспективи його застосування. Розвиток української поліграфології залежить саме від нас – активної та обізнаної спільноти фахівців, для яких є важливим поступ України на усіх рівнях», – наголосив Вадим Пянковський.

 

 

Круглий стіл модерувала проректорка ЛьвДУВС Ольга Балинська.

 

Доповідачі приділили увагу ролі поліграфа у діяльності Національної поліції України в умовах війни, зокрема у розкритті та розслідуванні злочинів.

 

Крім того, проаналізували можливості використання компютерного поліграфа для допиту свідків під час судового розгляду у кримінальному провадженні.

 

 

Предметом диспутів зокрема стали сучасні тенденції стандартизації діяльності поліграфологів у світі.

 

 

Присутні дискутували і про застосування поліграфа у діяльності підрозділів управління внутрішнього контролю НАБУ, а також підрозділів криміналістичного забезпечення.

 

 

Йшлося і про вимоги керівних документів щодо порядку роботи спеціалістів поліграфа Національної гвардії України та перспективи його застосування у Міністерстві оборони України.

 

 

Було також презентовано доповідь щодо контрольних запитань як елемента поліграфологічної перевірки. 

 

Науковці поділилися думками і щодо практик судових, судово-психологічних експертиз та психофізіологічних досліджень із використанням поліграфа.

 

 

Під час засідання визначили й особливості групи методів «запитань порівняння» в поліграфології.

 

 

Вагомим підґрунтям для дискусії була доповідь президента громадської організації «Всеукраїнська асоціація поліграфологів» Тетяни Морозової.

 

 

Учасниками наукової події виступили представники Вищого антикорупційного суду, Штабу Командування Медичних сил Збройних Сил України, Кадрового центру Повітряних Сил ЗСУ, Головного управління Військової служби правопорядку ЗСУ, Управління внутрішньої безпеки у Збройних Силах України, Науково-методичного центру кадрової політики Міністерства оборони України, а також Служби безпеки України, Офісу Генерального прокурора, Міністерства внутрішніх справ, Департаменту освіти, науки та спорту МВС, Державної прикордонної служби України, Адміністрації та Головного центру поліграфологічних досліджень ДПСУ.

 

 

Участь взяли і працівники Відділу внутрішньої та власної безпеки по 2 і 17 прикордонних загонах Головного відділу внутрішньої та власної безпеки «Південь», ВВВБ по 3 прикордонному загону ГВВВБ «Схід», ВВВБ по 6 прикордонному загону ГВВВБ «Захід», Державної митної служби, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Національної гвардії України, військової частини А0287 (Повітряні сили ЗСУ), військової частини 9953 (ДПСУ), військової частини 3054 (Центральне оперативно-територіальне об’єднання НГУ), Національного агентства з питань запобігання корупції, Національного антикорупційного бюро України, Бюро економічної безпеки України, Національної поліції України та Поліції охорони, Батальйону поліції особливого призначення, Департаменту «Корпус оперативно-раптової дії» (КОРД), Департаменту внутрішньої безпеки, Департаменту кадрового забезпечення, Департаменту кримінального аналізу, Департаменту стратегічних розслідувань, а також Головного слідчого управління НПУ, Головних управлінь Національної поліції м. Києва, Вінницької, Волинської, Донецької, Дніпропетровської, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Львівської, Миколаївської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської та Чернігівської областей.  

 

 

Серед закладів освіти, які долучилися, – Національна академія внутрішніх справ, Національна академія ДПС України ім. Богдана Хмельницького, Національна академія НГУ, Національний університет цивільного захисту України, Національний університет оборони України, Військовий інститут танкових військ Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», Національний університет «Одеська юридична академія», Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, Харківський національний університет внутрішніх справ, Донецький, Дніпровський та Одеський державні університети внутрішніх справ, Львівський державний університет безпеки життєдіяльності, Українська військово-медична академія, Військова академія (м. Одеса), Університет митної справи та фінансів, а також Дніпровський НДІ судових експертиз Міністерства юстиції України, Львівський НДІ судових експертиз, Київський міжнародний судово-експертний інститут психологічної експертизи і досліджень на поліграфі та Державний науково-дослідний інститут МВС України.

 

 

З огляду на те, що круглий стіл зібрав висококваліфікованих фахівців, обговорення видалося конструктивним та результативним.

 

 

За підсумками засідання круглого столу учасники узагальнили низку напрацювань та рекомендацій щодо різноаспектних особливостей застосування поліграфа у підрозділах сектору безпеки і оборони в умовах російсько-української війни.

 

 

 

 

Схожі новини: