Контраст
Шрифт
ЛьвДУВС організував Всеукраїнську конференцію «Право. Комунікація. Суспільство»
НАВС

Науково-практичний захід об’єднав близько ста здобувачів вищої освіти з різних регіонів нашої держави. Обговорення відбувалося українською, англійською, французькою та німецькою мовами.

 

 

Учасників заходу привітала проректорка ЛьвДУВС Ольга Балинська.

 

 

«Ця конференція має тривалу історію та вже переросла в добру науково-полемічну традицію. Двадцять дев’ять разів поспіль Львівський державний університет внутрішніх справ ставав майданчиком для дискусій з питань функціонування права в суспільстві та комунікації у різних сферах життя. Аспекти, окреслені цьогоріч, зумовлені надзвичайно складною реальністю – повномасштабною військовою агресією рф. Виклики, перед якими стоїть наша держава, спонукають українців гуртуватися та міцніти. Й навіть у воєнні часи освіта й наука не беруть тайм-аутів. Участь у заходах такого формату дає змогу розвивати мовні компетентності та окреслювати перспективи професійного зростання. Дослідницькі спроби учасників нинішнього заходу стануть основою для формування сильної інтелектуальної еліти», – підкреслила вона. 

 

 

Впродовж конференції молоді науковці представили доповіді щодо сучасного стану української освіти, взаємодії мистецтва і права, гендерної рівності, а також кібертероризму як складової повномасштабної війни.

 

Крім того, учасники обговорили питання правового статусу біженців та захисту прав дітей у період воєнного стану. Торкнулися й теми впливу війни на психічне здоров’я і значення мови як психологічного чинника формування людини й нації.

 

Одним із предметів дискусії було значення етикету для поліцейських та важливість навичок комунікації для правоохоронців.

 

 

Йшлося і про воєнні злочини, вчинені росією на території нашої держави, та кримінально-правову характеристику колабораціонізму. 

 

 

Цьогоріч до конференції долучилися представники понад десяти закладів вищої освіти України: Львівського, Донецького та Одеського університетів внутрішніх справ, Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, Львівського державного університету безпеки життєдіяльності,  Дніпровського гуманітарного університету, Львівського національного університету імені Івана Франка, Національного університету «Львівська політехніка», Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя, Тернопільського національного медичного університету імені І.Я. Горбачевського та Сумського державного університету.

 

За результатами наукової події тези доповідей були упорядковані в окремому збірнику. Вони вкотре демонструють бажання авторів розповісти світові різними мовами про феномен України.

Схожі новини: