Сьогодні у Львівському державному університеті внутрішніх справ відбулись презентація та підписання Комплексної профілактичної програми міжвідомчої взаємодії у сфері протидії торгівлі людьми. Документ було розроблено у рамках договору про співпрацю, укладеного минулоріч між ЛьвДУВС, Департаментом міграційної поліції Національної поліції України та Департаментом соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації.
Програму планують реалізувати впродовж 2023-2025 років. Її основними завданнями є підвищення рівня професійної підготовки працівників міграційної поліції, налагодження взаємодії між усіма суб’єктами протидії торгівлі людьми, а також проведення інформаційної кампанії серед населення.
Ректор ЛьвДУВС Роман Благута відзначив, що ідея створення такої програми виникла завдяки налагодженій співпраці між університетом, міграційною поліцією та Львівською обласною державною адміністрацією.
«Сьогодні ми зустрілися, аби зробити важливий крок щодо протидії торгівлі людьми. Хочу подякувати всім, хто долучився до розробки цієї комплексної програми. Попереду – багато планів, і я впевнений, що поступово ми зможемо реалізувати усе задумане», - підкреслив очільник вишу.
Заступник начальника Департаменту міграційної поліції НПУ Сергій Сотніков наголосив на важливості подальшої співпраці та висловив вдячність колективу університету за розробку програми міжвідомчої взаємодії.
Під час робочої зустрічі також виступила завідувачка сектору сімейної політики Департаменту соціального захисту населення Львівської обласної військової адміністрації Уляна Дорош. «У цей складний для нашої країни час такі ініціативи є надзвичайно потрібними. Ми неодноразово говорили про потребу створення комплексної програми з протидії торгівлі людьми. Дякую за те, що взяли на себе цю важливу місію», - зазначила Уляна Дорош.
Її колега, головна спеціалістка сектору сімейної політики Департаменту соціального захисту населення ЛОВА Наталія Корчинська, розповіла про проєкт, який планують реалізувати, аби допомогти постраждалим від сексуального рабства. Вона також підкреслила, що для подолання проблеми торгівлі людьми необхідно об’єднати зусилля усіх зацікавлених суб’єктів.
Комплексну програму міжвідомчої співпраці презентувала одна із її розробниць, завідувачка науково-дослідної лабораторії ЛьвДУВС Лариса Брич. Вона розповіла, що цей документ складається із шести розділів, які охоплюють різні напрями взаємодії. Зокрема, проведення заходів щодо підвищення кваліфікації правоохоронців, розробка та внесення змін до законодавства у сфері протидії торгівлі людьми.
«Дослідники відзначають, що найбільш дієвими у боротьбі із «сучасним рабством» є загальносоціальні заходи. Тому в програмі є великий блок, що стосується освітніх та просвітницьких ініціатив», - розповіла Лариса Брич.
Вона також відзначила, що міжвідомча програма, розроблена науковцями ЛьвДУВС, може стати частиною реалізації загально-державної політики у сфері протидії торгівлі людьми.