Контраст
Шрифт
ЛьвДУВС став майданчиком для обговорення теоретичних та прикладних аспектів фінансової безпеки України
НАВС

У Львівському державному університеті внутрішніх справ провели науково-практичний семінар на тему «Фінансова безпека: теоретичні та прикладні аспекти».

 

 

До заходу доєдналися близько сотні учасників із різних куточків України, а також з-за кордону.

 

«Ніколи раніше наша держава не перебувала під впливом такої кількості загрозливих чинників одночасно: війни, глобальної пандемії, економічної та соціальної нестабільності.  Фінансова безпека є основою економічного розвитку країни, забезпечує її суверенітет та цілісність, а також гідний рівень життя громадян. Сьогодні ми маємо проаналізувати умови протидії загрозам фінансовій безпеці в умовах війни», – наголосила, звертаючись до присутніх, проректорка ЛьвДУВС Ольга Балинська.

 

 

Привітав учасників наукової події й заступник начальника Головного управління Державної податкової служби у Львівській області Василь Кресяк.

 

«Україна вже другий рік поспіль перебуває в активній фазі великої війни. Важливо, аби у такий складний час наші підприємства та бізнес-установи працювали злагоджено. Адже фінансова стабільність дає змогу почуватися впевненіше, від неї залежить оборона держави, рівень функціонування органів її захисту», – відзначив Василь Кресяк.

 

 

Під час семінару було розглянуто теоретичні та методичні аспекти фінансової безпеки, запоруки її гарантування в умовах війни, фінансової кризи та нестабільності.

 

Присутні також проаналізували міжнародний досвід та практику цій у сфері.

 

Крім того, звернули увагу на роль фінансової розвідки у гарантуванні економічної стабільності та вплив на неї глобальних процесів.

 

 

Модерували дискусію заступниця директора Інституту управління, психології та безпеки Зоряна Кісіль та завідувач кафедри фінансів та обліку Степан Мельник.

 

Першою презентувала дослідження професорка кафедри митної справи і фінансових послуг Академії фінансового моніторингу Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця Наталія Внукова. Науковиця приділила увагу застосуванню міжнародних стандартів FATF у забезпеченні фінансової безпеки.

 

Керівник аналітичного напряму Мережі захисту національних інтересів «АНТС», директор Інституту соціально-економічної трансформації, позаштатний радник Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики та Комітету ВРУ з питань економічного розвитку Ілля Несходський приєднався до обговорення з темою «Забезпечення фінансової безпеки у програмах післявоєнного відновлення».

 

 

Старший слідчий Слідчого управління організаційно-методичного відділу Головного управління Нацполіції в Донецькій області Віктор Орлов присвятив доповідь актуальній проблемі використання штучного інтелекту у фінансових розслідуваннях.

 

Було також визначено стратегічні напрями розвитку системи фінансового моніторингу в умовах повоєнної відбудови національної економіки України. На цьому акцентувала старший науковий співробітник сектору промислової політики та інноваційного розвитку відділу промислової політики та енергетичної безпеки Харківського науково-дослідного центру індустріальних проблем розвитку НАН України Наталія Трушкіна.

 

 

Під час семінару науковці та практики актуалізували причини, наслідки та способи протидії ухиленню від оподаткування в умовах війни. Запропонував цю тему до розгляду заступник начальника управління – начальник відділу адміністрування єдиного внеску Головного управління ДПС у Львівській області Василь Скупейко.

 

Спільним баченням правового статусу активів, що перебувають в управлінні АРМА, поділилася завідувач сектору менеджменту активів Західного міжрегіонального територіального управління Агентства з розшуку та менеджменту активів Олена Палюх.

 

 

Крім того, директор Департаменту роздрібного продажу акціонерного товариства «Ідея Банк» Олександр Тимофіїв розповів присутнім про фінансовий моніторинг у банківських установах за сучасних умов.

 

Диспути також стосувалися комплаєнсу в банківських установах. Таким був предмет дослідження Яни Біберіної, керівниці напрямку координації комплаєнс-контролю банківської групи АТ «Таскомбанк».

 

Професорка кафедри соціально-гуманітарної підготовки факультету №3 ЛьвДУВС Ірина Ревак зосередила увагу на сучасних викликах та інструментах протидії відмиванню грошей у торгівлі.

 

 

Учасники також дискутували про шляхи гарантування фінансової безпеки в умовах війни, фінансової кризи та нестабільності, а також про фінансову безпеку як ключову передумову ефективного функціонування держави.

 

Крім цього, розглянули процеси виникнення нових викликів і загроз глобального характеру та їх поширення на національну економіку України та проблеми гарантування фінансової безпеки банківської системи.

 

Загалом до заходу долучилися працівники Агентства з розшуку та менеджменту активів, Мережі захисту національних інтересів «АНТС», Головного управління Державної податкової служби у Львівській області, Головного управління Національної поліції в Донецькій області, Управління кадрового забезпечення Головного управління Національної поліції у Закарпатській області, а також акціонерних товариств «Страхова компанія «АРКС», «Ідея Банк», «Таскомбанк» та страхової компанії «ІНГО».

 

 

Учасниками стали і представники Варшавського університету наук про життя SGGW, Жешувської Політехніки імені Ігнація Лукасевича, Науково-дослідного центру індустріальних проблем розвитку НАН України, Львівського національного університету імені Івана Франка, Львівського торговельно-економічного університету, Національного лісотехнічного університету України, Національного університету «Львівська політехніка», Ужгородського національного університету, Університету «КРОК», Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця, Академії фінансового моніторингу, Центральноукраїнського національного технічного університету та Чорноморського національного університету імені Петра Могили.

 

За підсумками семінару науковці та практики окреслили теоретичні та методичні аспекти фінансової безпеки, а також рівень впливу на неї глобальних економічних та фінансових процесів.

 

Схожі новини: