Контраст
Шрифт
ЛьвДУВС виступив майданчиком для обговорення принципів академічної доброчесності у закладах вищої освіти
НАВС

Сьогодні у Львівському державному університеті внутрішніх справ відбувся науково-практичний семінар, присвячений цій важливій темі.

 

 

До участі у заході зголосилися понад двісті фахівців та здобувачів вищої освіти з різних областей України.

 

На відкритті події до присутніх звернувся т.в.о. ректора ЛьвДУВС Юрій Єрмаков.

 

 

«Академічна доброчесність є дуже важливим чинником для забезпечення якості освіти та виховання професійної етики майбутніх фахівців. Це базова умова для формування довіри між усіма учасниками освітнього процесу. Тож бажаю, аби наша співпраця у цьому напрямі була конструктивною та плідною», – наголосив Юрій Єрмаков.

 

Із вітальним словом також виступила голова Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України Олеся Ващук.

 

Модерувала обговорення проректорка університету Ольга Балинська.

 

 

У рамках дискусії йшлося про правові та етичні аспекти застосування штучного інтелекту, його значення у розвитку сучасної освіти в Україні та світі.

 

 

Учасники приділили увагу темі протидії цькуванню як компонента реалізації державної політики у сфері якості освіти, а також розглянули корупційні ризики у вищій школі та їхній вплив на академічну доброчесність.

 

Було окреслено й важливість стратегії безбар’єрності й толерантної комунікації як інструментів побудови безпечного освітнього середовища.

 

 

Крім того, диспути стосувалися дотримання правил академічної доброчесності у закладах освіти України та закордону й ролі у цьому уповноваженого з антикорупційної діяльності.

 

Окреслено і проблеми доведення факту булінгу у справах про адміністративні порушення.

 

Окремо спікери зосередилися на особливостях запобігання та протидії корупції у закладах вищої освіти та поділилися думками щодо виховання доброчесності у здобувачів ЗВО зі специфічними умовами навчання.

 

 

Заслухали також доповідь про ефективність процедури перевірки робіт на наявність елементів штучного інтелекту та інтерпретації звіту подібності.

 

До науково-практичного заходу долучилися представники Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, Управління Державної служби якості освіти у Львівській області, Господарського суду Львівської області, Львівської районної ради  та компанії Plagiat.pl.

 

 

Серед закладів вищої освіти, які взяли участь у роботі семінару, – Національна академія внутрішніх справ, Харківський національний університет внутрішніх справ, Національний університет цивільного захисту України, Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького, Дніпровський, Одеський та Донецький державні університети внутрішніх справ, Львівський державний університет безпеки життєдіяльності та Вищий навчальний приватний заклад «Дніпровський гуманітарний університет».

 

Відзначимо, що за підсумками засідання науковці та практики запропонували низку рекомендацій, що стануть підґрунтям для новацій у сфері дотримання принципів доброчесності серед академічних спільнот закладів вищої освіти України.

 

Схожі новини: