Контраст
Шрифт
ЛьвДУВС виступив платформою для обговорення теорії та практики протидії злочинності в умовах правового режиму воєнного стану
НАВС

 

Сьогодні у Львівському державному університеті внутрішніх справ відбулася міжнародна конференція, присвячена цій актуальній темі.

 

 

Захід приурочили до 85-річчя з дня підготовки правоохоронців на Львівщині.

 

Розпочалась подія із вітальних слів ректора ЛьвДУВС Дмитра Швеця.

 

 

«Вже багато років поспіль наш заклад освіти невпинно розвивається та працює над різними напрямами підготовки висококваліфікованих правоохоронців. Ми пишаємося випускниками університету, які нині стоять на захисті України, професійно, гідно та якісно виконують свої обов’язки, забезпечуючи спокій та правопорядок у державі. Дякую колективу вишу за багаторічну роботу, зичу наснаги, дедалі більших успіхів та здобутків», – зауважив Дмитро Швець.

 

Звернулася до присутніх Державний секретар Міністерства внутрішніх справ України Інна Ящук.

 

 

«Щороку восени Львівський державний університет внутрішніх справ об’єднує науковців та практиків задля обговорення проблем і потреб українського суспільства, механізмів підтримки правопорядку та законності у нашій державі. За усі роки незалежності ваш заклад освіти пройшов багато змін, повсякчас виявляючи високий професіоналізм, відданість справі, здійснюючи вагомий внесок у розвиток відомчої освіти та науки. Бажаю і надалі залишатися осередком інтелектуальної сили та військового-патріотичного виховання українських фахівців», – підкреслила у своїй промові Інна Ящук.

 

 

На відкритті події також виступив заступник голови Львівської обласної державної (військової) адміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Олександр Кулепін.

 

Спікер згадав про успішні проєкти з протидії злочинності, реалізовані ЛОДА у співпраці із поліцією Львівщини, та відзначив неоціненний внесок представників ЛьвДУВС у розвиток регіону. Крім того, побажав колективу вишу енергійності та натхнення для впровадження майбутніх корисних ініціатив.

 

 

Наступним привітав учасників конференції начальник Головного управління Національної поліції у Львівській області Олександр Шляховський.

 

«В умовах віроломного російського вторгнення на територію України перед нами постали нові випробування й виклики, що потребують якісного реагування. Львівський державний університет внутрішніх справ є провідним закладом вищої освіти, який виховує професіоналів, – поліцейських, правників, психологів та менеджерів, які є гідним майбутнім нашої держави», – зауважив Олександр Шляховський.

 

 

Наступним виголосив вітальну промову керуючий справами Львівської обласної ради Ярослав Гасяк. Він побажав працівникам та вихованцям університету зростання, закликав продовжувати роботу задля добробуту й розбудови України.

 

Долучилася до заходу й керівниця Львівського регіонального представництва Консультативної місії Європейського Союзу Ханнелоре Вальєр.

 

 

Спікерка відзначила готовність КМЄС підтримувати Україну, її відомства та інституції в усіх сферах, а також наголосила на завданнях, які Місія планує реалізувати у співпраці із ЛьвДУВС у векторі підготовки здобувачів освіти.

 

Із вітальним словом до учасників конференції звернувся також голова Естонського головування в Раді держав Балтійського моря, посол з особливих доручень з питань співробітництва в Балтійському регіоні при Міністерстві закордонних справ Естонії Тьоніс Нірк.

 

 

Зазначимо, що під час урочистого відкриття конференції працівники вишу отримали нагороди від Львівської обласної військової (державної) адміністрації, Львівської обласної ради, ГУНП Львівщини та Вченої ради університету за багаторічну і самовіддану працю, вагомі особисті здобутки у професійній діяльності та з нагоди 85-ї річниці підготовки правоохоронців.

 

 

Окрім цього, ЛьвДУВС було відзначено за міцне партнерство та співробітництво із Регіональним представництвом КМЄС у Львові.

 

Цьогоріч у рамках конференції відбулися чотири дискусійні панелі. Перша стосувалася вітчизняного та зарубіжного досвіду законодавчого визначення, кваліфікації та розслідування воєнних злочинів. Під час другої - учасники обговорили актуальні проблеми протидії торгівлі людьми в Україні та світі. Далі розглянули нормативно-правове, організаційне та кадрове забезпечення правоохоронної діяльності у час війни. А після цього - спільно шукали рішення проблем взаємодії підрозділів сектору безпеки та оборони щодо протидії злочинності в умовах воєнного стану.

 

 

Розпочалася дискусія із виступу щодо особливостей співпраці з Міжнародним кримінальним судом під час російсько-української війни.

 

Крім цього, учасники заходу обговорили проблеми використання OSINT у кримінальних правопорушеннях.

 

 

Йшлося і про необхідність освітнього підходу для підвищення обізнаності широкої аудиторії щодо «сучасного рабства».

 

Дискусія також стосувалася розробки протоколу розслідування торгівлі людьми для регіону Балтійського моря та України.

 

Учасники подискутували про те, чи відображає статистика реальну ситуацію щодо випадків торгівлі людьми.

 

 

Поділилися думками й про моральний компонент у сучасній війні. А ще - обговорили тему незаконної вирубки лісів як різновиду діяльності організованої злочинності.

 

Торкнулися також питання ратифікації Римського статуту МКС та внесення відповідних змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України.

 

 

Крім цього, розглянули тему протидії злочинності в умовах воєнного стану й аналізу статистичних даних.

 

У рамках конференції було обговорено й проблеми взаємодії правоохоронних органів в боротьбі із військовою злочинністю.

 

 

Учасники також окреслили напрями протидії організованій злочинності у кіберпросторі та окремі проблеми правового регулювання обігу зброї в Україні.

 

Дискусія стосувалася й інституційної складової юридичного механізму визначення екологічної шкоди в умовах воєнного стану.

 

 

Міжнародна конференція обєднала понад півтори сотні учасників із різних куточків України, а також фахівців із Великобританії, Швеції, Естонії, Німеччини, Бельгії, Нідерландів, Литви, Чехії та Польщі.

 

Наприкінці дискусії науковці та практики ухвалили спільну резолюцію, у якій окреслили кроки, необхідні для ефективної протидії злочинності в умовах воєнного стану.

 

 

Схожі новини: