Контраст
Шрифт
ЛьвДУВС виступив співрозробником симуляційної вправи з протидії торгівлі людьми
НАВС

Про це повідомив ректор Львівського державного університету внутрішніх справ Роман Благута під час брифінгу, що відбувся у Медіацентрі «Україна» у Львові.

 

 

«Науково-педагогічні працівники нашого вишу спільно із координатором проєктів ОБСЄ, Міжнародною організацією з міграції та представниками правоохоронних органів розробили симуляційну вправу з протидії торгівлі людьми. Така програма вже пройшла апробацію та була частково впроваджена в освітній процес при підготовці майбутніх психологів, правоохоронців і правників», - підкреслив очільник ЛьвДУВС.

 

 

Наразі на Львівщині тривають спільні навчання представників соціальної сфери, правоохоронних структур, інспекторів праці та неурядових організацій. Учасники тренінгу проходять симуляційні вправи.

 

 

«Вони вчаться співпрацювати разом для того, аби надавати весь спектр необхідної допомоги постраждалим від торгівлі людьми, а також правильно фіксувати та розслідувати такі злочини», - зазначила координаторка проєктів у сфері «Безпека людини» ОБСЄ Лілія Грудко.

 

Такі симуляційні вправи відбуваються щотижня. Загалом навчання мають пройти більше сотні учасників із 12-ти областей.

 

 

Представник офісу Генерального прокурора України Андрій Шахов під час брифінгу зауважив, що за даними ООН торгівля людьми займає третє місце у світі за прибутковістю. «Ті, хто займається таким нелегальним «бізнесом» дуже часто є добрими психологами й можуть скористатися уразливим станом людини», - наголосив Андрій Шахов.  

 

 

Водночас директор Департаменту з питань праці України Володимир Гончарук підкреслив, що у ситуації, коли відносини між працівником та роботодавцем не оформлені належним чином, ризик потрапити у трудову експлуатацію зростає у рази.

 

Більше інформації про те, як вберегтися від «сучасного рабства», - у чат-боті «Залишайся в безпеці» - https://t.me/stay_in_safe_ua_bot. Нагадаємо, цей ресурс було розроблено Львівським державним університетом внутрішніх справ спільно з ОБСЄ.

 

В Україні також діє безкоштовна Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів, за телефонами: 527 або 0 800 505 501 527 (щодня з 8:00–20:00).

Схожі новини: