Контраст
Шрифт
Львівська патрульна закликала молодь «говорити проти насильства»
НАВС

У Львівському державному університеті внутрішніх справ відбулось практичне заняття, присвячені протидії домашньому та гендерно зумовленому насильству. Захід провела заступниця начальника відділу звязків з громадськістю патрульної поліції Львівщини Віра Проців. До обговорення доєдналися курсанти та курсантки 2-х курсів.

 

На початку заняття спікерка запропонувала молоді поділитися міркуваннями про те, чому люди, які потерпають від насилля, не поспішають звертатися за допомогою й можуть роками мовчати про цю проблему.

 

 

Хлопці та дівчата переглянули соціальний відеоролик «Дім(не)безпеки». У ньому розповідається про випадки домашнього насильства в Україні. За статистикою, лише 10% постраждалих осіб заявляють про це до поліції. «Домашнє насильство овіяне страхами, соромом та стереотипами. Та що ми знаємо насправді? Час порушити мовчання та безсилля!», - йдеться у відео.

 

 

Віра Проців зазначила, що за допомогою до правоохоронців найчастіше звертаються жінки. Це близько 90% усіх випадків.

 

«Чоловіки часто бояться суспільного осуду, адже ще в дитинстві їм кажуть, що хлопці – не плачуть, вони мають бути сильними та мужніми. Тому у дорослому віці чоловіки часто намагаються відповідати цим стереотипам та соромляться визнати, що стали жертвою домашнього насильства», - пояснила спікерка.

 

 

Вона також торкнулася теми інших гендерних стереотипів, що побутують і нині.

 

Віра Проців розповіла молоді про форми домашнього насильства. Зокрема зазначила, що воно може бути психологічним, фізичним, економічним та сексуальним, а також пояснила, у яких саме випадках настає кримінальна відповідальність.  

 

 

 

Представниця патрульної поліції поділилася кейсами із практики та наголосила на заходах, які правоохоронці можуть застосувати стосовно кривдника.

 

Насамкінець зустрічі спікерка закликала молодь «говорити проти насильства», спільно протидіяти цьому ганебному явищу, аби кожна постраждала особа знала, що їй допоможуть та підтримають.

 

Нагадаємо, в Україні діє Урядова «гаряча лінія» з протидії домашньому насильству - 15-47 та єдиний контакт-центр, куди можна звертатися за безоплатною правовою допомогою – 0-800-213-103.

 

Повідомити про домашнє насилля можна, скориставшись чат-ботом https://t.me/police_helpbot, або ж за номером «102».

Схожі новини: