Контраст
Шрифт
Львівський форум кримінальної юстиції – платформа для дискусій та нових ідей
НАВС
 

Науковці, практики та міжнародні партнери обговорюють найважливіші проблеми української кримінальної юстиції в умовах війни у рамках традиційного Львівського форуму. Офіційне відкриття заходу відбулося сьогодні. 

Зі вступним словом до учасників звернувся посол Генрік Вілладсен, координатор проектів ОБСЄ в Україні.

«Правила, які забезпечували мир на нашій планеті, були порушені російською федерацією. Триває 107 день, як український народ виборює не лише своє майбутнє, а й усього світу. Люди різних національностей бачать сміливість та відвагу, з якою жінки та чоловіки відстоюють демократію та право бути вільними. Саме в час війни постає особлива роль кримінальної юстиції щодо захисту прав людини та притягнення злочинців до відповідальності. Шлях до справедливості є непростим. Але хочу вас запевнити, що ОБСЄ поряд із Україною у цей трагічний для неї час», - наголосив Генрік Вілладсен.

 

Привітав присутніх Артем Медведенко, заступник керівника головного слідчого управління Державного бюро розслідувань.

«З перших днів збройної агресії російської федерації щодо України бюро активно долучилося до боротьби із загарбниками. Ми надаємо максимальну підтримку Збройним Силам України та військовим формуванням задля нашої перемоги. Переконаний, що співпраця науковців та практиків форуму буде корисною для обміну досвідом та консолідації усіх зацікавлених сторін щодо удосконалення української юриспруденції», - відзначив спікер. 

 

Ректор Львівського державного університету внутрішніх справ Роман Благута зауважив: «Науковці та практики дуже швидко відреагували на потреби щодо дослідження проблем функціонування органів кримінальної юстиції України в умовах відкритої військової агресії РФ. Сьогодні під час форуму будуть обговорені найбільш актуальні питання. Буде жвава дискусія щодо організації діяльності органів розслідування в умовах військового стану, необхідності внесення змін у кримінальне законодавство у зв’язку із гострою потребою боротьби з колабораціонізмом та мародерством. Не менш проблемним є питання статусу військовополонених, діяльності прокуратури та суду на тимчасово окупованих територіях. Обговорення також стосуватиметься співпраці із закордонними інституціями щодо міжнародного трибуналу для розслідування воєнних злочинів РФ. Адже важливо довести, що вчиняється геноцид українського народу».

До учасників події також звернувся Вячеслав Навроцький, керівник Львівського форуму кримінальної юстиції, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент НАПрН України.

 «Ми повинні намітити шляхи вирішення тих питань, які виникають повсякчас у зв’язку із кримінально-правовою протидією нападу і агресії з боку росії. Наше з вами завдання – обґрунтувати й показати, що силові структури РФ є злочинними організаціями. А зброя, якою ми будемо користуватися для боротьби з ворогом, - це чинне кримінальне і кримінальне процесуальне законодавство», - наголосив Вячеслав Навроцький. 

Розпочався захід із дискусії на тему убезпечення прав і свобод громадян у сфері протидії кримінальним правопорушенням в умовах війни. Після цього відбулися дебати щодо  класичних процесуальних гарантій та новел їх дотримання під час воєнного стану. Науковці та практики також обговорили проблеми документування воєнних злочинів та відшкодування завданої ними шкоди.

Далі присутні долучилися до полеміки щодо кримінально-правових норм, чинних до початку відкритої російської агресії проти України. Наприкінці заходу йшлося про основні виклики, які постали перед українським кримінальним правом з початком гострої фази війни та відповіді законодавця на них. 

Завершився другий день форуму обговоренням статусу військовополонених, питання їх утримання та розслідування скоєних ними злочинів. 

 

Схожі новини: