З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, психологи Національної гвардії України, як і саме психологічне забезпечення якісно еволюціонували в багатьох напрямах психологічного забезпечення.
Цього тижня офіцерами служби психологічного забезпечення проводяться практичні заняття з курсантами-психологами старшого року навчання щодо збереження життя та профілактики суїцидальних ризиків.
Під час заняття з курсантами нагадали керівні документи, які регламентують організацію цієї роботи в НГУ, окремо зупинились на вимогах щодо проведення цієї роботи, розглянули основні поняття та сутність суїцидальної поведінки, обговорили причини самогубств та етапи розвитку суїцидальної поведінки, опрацювали практичний інструментарій щодо діагностики суїцидів, який може використовуватись для якісного проведення профілактичних заходів.
«Сьогоднішнє інструкторсько-методичне заняття надає майбутнім офіцерам-психологам змогу отримати практичний досвід та набути практичні навички щодо організації та проведення роботи з профілактики суїцидальної поведінки серед особового складу в НГУ, – зазначає начальник служби психологічного забезпечення Руслан Пайовський. – В Академії НГУ були доопрацьовані підходи по підготовці майбутніх офіцерів-психологів ще на етапі навчання, де вони отримують не тільки теоретичні знання, а й практичний досвід».
Офіцери служби психологічного забезпечення поділились з майбутніми офіцерами психологами набутим практичним досвідом щодо організації та порядку проведення роботи з попередження та запобігання суїцидальних ризиків серед військовослужбовців.
В рамках психодіагностичного та профілактичного напрямків було проведено тренінги «Життєві цінності», «Дерево життя», в яких курсанти були в якості учасників та тепер планують себе в якості тренерів.
«Будучи курсантами старшого року навчання, вони зможуть спробувати себе в якості тренера з психічного здоров’я та використати на практиці всі ті знання, які вони отримали на даному занятті. Еволюція психології є постійна та незупинна, з кожним викликом долі психологи будуть знаходити нові та більш дієві методи надання допомоги!», – вважає майор Дмитро Олійник.
Також психолог зазначив, що за час повномасштабного вторгнення росії в Україну, були виявленні деякі проблемні питання в роботі психологів, одна із проблем – це неможливість психолога постійно перебувати з особовим складом одночасно в різних місцях, з метою здійснення психологічного супроводу. Тому, одним із рішень було введення «помічників психолога» в кожному підрозділу, які були навчені не тільки в наданні першої психологічної допомоги, а й отримали навички в візуальній діагностиці, як негативних психоемоційних станах, так і проявах зовнішніх формах психічних актів суїцидальної поведінки, що вже приносить позитивні «плоди».
Майор Дмитро Олійник наголосив майбутнім офіцерам-психологам на важливості роботи помічників психолога в кожному підрозділі та їхньої взаємодії з психологом, офіцерами та молодшими командирами для контролю та покращення психоемоційного стану особового складу та якісної психопрофілактичної роботи.
Відділ міжнародних зв’язків, інформації та комунікації НА НГУ