Унікальний проєкт МВС – «Автошкола для осіб з інвалідністю» – стартував цьогоріч на базі Львівського державного університету внутрішніх справ. Проєкт реалізовано у рамках ініціативи Першої леді Олени Зеленської «Без бар'єрів».
Наразі в автошколі у Львові навчаються шестеро слухачів – представники різних регіонів України. Вже незабаром вони зможуть самостійно кермувати авто й краще адаптуватимуться до соціальних викликів.
Слухач курсу Валерій Безверхий поділився своєю історією, розповів про мотивацію та враження від участі у проєкті.
Чоловік родом із Херсона, але через декілька місяців після російського вторгнення евакуювався із друзями до Ковеля, що на Волині. У рідному місті керував проєктом «Соціальне таксі для осіб з інвалідністю», співпрацював із громадськими організаціями та благодійними фондами.
«Зараз я на постійному онлайн-зв’язку з колегами-волонтерами із Херсонщини – відновлюємо важливу для нашої держави соціальну роботу, перервану через велику війну. Потрібно працювати для України сьогодні, тут і зараз, рухатися та розвиватися. Звісно, всі чекають Перемоги та повернення наших воїнів з фронту, але для цього треба щодня діяти, бути корисними одне для одного», – зауважив Валерій Безверхий.
Чоловік активно займається спортом, зокрема важкою атлетикою та футболом, регулярно відвідує зал. Отримати посвідчення водія хотів давно. Тож коли натрапив на новину про набір до Автошколи для осіб з інвалідністю у Львові, одразу ж зголосився.
«Мріяв навчитися кермувати понад 10 років й нарешті отримав таку можливість. Попри інвалідність, я пересуваюся досить вільно. Проте з автомобілем це можна робити значно швидше, тож це дуже потрібна практична навичка. Інколи він стає чи не єдиним засобом пересування. Коли діставатися кудись досить важко, це вміння може суттєво допомогти, особливо за сучасних обставин. Тому для мене участь в Автошколі – неоціненний досвід», – поділився Валерій Безверхий.
Він також зазначив, що основним критерієм вибору автошколи був дистанційний курс із теорії.
«Добре, що теоретичний блок ми пройшли в онлайн-форматі. Керівник групи кожному із нас приділяв час та увагу, детально відповідав на всі наші запитання. Нам одразу дали повний перелік рекомендованої літератури за програмою та порадили електронні ресурси для кращого вивчення теми. Теоретичний іспит я склав добре, отже, задоволений вдвічі», – розповів Валерій Безверхий.
Нагадаємо, аби стати слухачем проєкту, потрібно:
1. Пройти медико-соціальну експертну комісію, яка визначає медичні показання на право одержання особою автомобіля та протипоказання до керування ним. Крім цього, отримати довідку про групу та причину інвалідності.
2. Пройти медичний огляд кандидатів у водії транспортних засобів у будь-якому закладі охорони здоров'я, який проводить огляд таких осіб. Отримати медичну довідку щодо придатності до керування транспортним засобом.
3. Подати до університету такі документи:
⦁ копію паспорта громадянина України або документа, що посвідчує особу та підтверджує її громадянство чи спеціальний статус;
⦁ копію одного з передбачених Податковим кодексом України документів з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків або повідомлення про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків;
⦁ медичну довідку встановленого зразка, що підтверджує допущення водія до керування транспортними засобами відповідної категорії;
⦁ одну кольорову фотокартку розміром 3,5 х 4,5 см.
Отримати більше інформації про Автошколи для осіб з інвалідністю можна за цим посиланням: https://driveability.mvs.gov.ua/
Адреса автошколи у Львові: вул. Кривоноса, 1, тел. 067-712-61-81.