Контраст
Шрифт
На базі ДонДУВС провели зустріч Центрального регіонального центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими ГУР Міноборони України з сім’ями захисників, які перебувають у полоні або зникли безвісті
НАВС

Сьогодні на Кіровоградщині працює команда Центрального регіонального центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими ГУР Міноборони України на чолі з Юлією Приймак. ДонДУВС гостинно надав приміщення для роботи з сім’ями воїнів, які перебувають у полоні або зникли безвісті.

Центральний регіональний центр Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими створили для ефективної взаємодії з рідними захисників та їх супроводу на місцях, надання консультативної допомоги з юридичних та процедурних питань, пов’язаних з перебуванням воїнів у полоні або у випадку зникнення безвісті, державних соціальних зобов’язань, гарантованих у випадку потрапляння в полон чи зникнення безвісти, налагодження зв’язків з державними та правоохоронними органами щодо пошуку захисників, вирішення питань медичної та психологічної реабілітації після полону.

Начальник Кіровоградської ОВА Андрій Райкович під час зустрічі поінформував учасників заходу, що на Кіровоградщині працює обласний комунальний заклад «Центр-Ветеран»: «Він починався як волонтерський і має чималий досвід. Тому усі лінійки ветеранських хабів, центрів психологічної підтримки постраждалих від війни, які організовані і діють в усіх громадах, мають якісну методичну підтримку».

Фахівці Центрального регіонального центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими позитивно оцінили напрацьований кейс – організацію психологічної допомоги, навчання кризових психологів, реабілітацію як оборонців, так і родин. У свою чергу, для Кіровоградщини буде корисним досвід окремих областей щодо підкріплення статусності родин військовополонених і встановлення їм пільг на місцях.

ДонДУВС активно долучається до роботи у цьому напрямку – у ЗВО працює автошкола для людей з інвалідністю, юридичні клініки університету надають всебічну допомогу і військовим, і їхнім сім’ям, на вимогу сьогодення викладається кризова психологія. Ректор ДонДУВС Сергій Вітвіцький вважає це пріоритетним напрямом роботи в умовах воєнного стану, а колектив готовий долучатися і допомагати у цій важливій справі. 

Співпраця центру з відповідними підрозділами ОВА, правоохоронними органами, ТЦК сприятиме якісній комунікації з кожною сім‘єю, яка чекає повернення додому рідної людини.

 

Схожі новини: