Контраст
Шрифт
На базі ЛьвДУВС провели навчання щодо основних положень антикорупційного законодавства
НАВС

В університеті відбулося  регіональне навчання щодо основних положень антикорупційного законодавства (обмежень та заборон), а також правил етичної поведінки. До нього долучилися працівники Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції, Науково-дослідних експертно-криміналістичних центрів МВС, Територіальних медичних об’єднань, Регіональних сервісних центрів у Львівській, Волинській, Тернопільській та Рівненській областях.

Із вітальним словом до присутніх звернувся ректор ЛьвДУВС Роман Благута. «Питання, які будуть обговорюватися сьогодні, є важливими для впровадження якісних змін до законодавства щодо протидії корупції на усіх рівнях. Бажаю усім плідної дискусії!»   наголосив очільник університету.  

Начальник Управління запобігання корупції МВС України Анатолій Фодчук також привітав учасників онлайн-зустрічі. «Відповідно до нової Антикорупційної програми на 2023 – 2025 роки заплановано цілий комплекс заходів, які маємо втілити задля подолання цього негативного явища. Загалом у всіх органах державної влади вже існує тенденція зниження рівня корупції. Проведене на базі Львівського державного університету внутрішніх справ навчання сприятиме формуванню нульової толерантності та нетерпимості до корупції. Це запорука побудови сильної держави, яка займе гідне місце на світовій арені», – відзначив Анатолій Фодчук.

Наступною виступила координаторка Програми НАТО з виховання доброчесності в Україні Марина Когут. Вона зауважила, що мета цієї ініціативи полягає у наданні цільової підтримки у сфері зниження корупційних ризиків, у впровадженні принципів та практик належного управління, а також у збагаченні індивідуальних знань та інституційного потенціалу. «Програма НАТО з виховання доброчесності допомагає сектору безпеки та оборони України зміцнювати культуру моралі та ефективно реформувати антикорупційне законодавство», – зауважила спікерка.

Перша тема обговорення стосувалася міжнародних та національних підходів до виховання доброчесності для працівників структур системи МВС. Її висвітлила доцентка кафедри адміністративно-правових дисциплін Інституту права Аліна Грищук.

Доцент цієї кафедри Юрій Лозинський також приєднався до дискусії. Він презентував дослідження про адміністративну відповідальність за порушення антикорупційного законодавства України. Крім того, окреслив особливості кваліфікації адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, у сфері службової діяльності.

Наступною доповідачкою стала доцентка кафедри кримінально-правових дисциплін Інституту права Оксана Горпинюк. Вона зосередилася на теоретичних та практичних засадах кримінальної відповідальності за корупційні правопорушення.

Однією з актуальних тем дискусії був конфлікт інтересів, обмеження щодо одержання подарунків, сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, спільної роботи близьких осіб. Її дослідила керівниця 6 відділу (протидії корупції) Управління стратегічних розслідувань у Львівській області Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції України Марта Самченко. У своїй доповіді вона торкнулася і практичних аспектів застосування антикорупційного законодавства.

Наприкінці події уповноважений з антикорупційної діяльності ЛьвДУВС Андрій Годяк акцентував увагу на питанні управління корупційними ризиками в системі МВС. Крім того, поділився досвідом співпраці з діловими партнерами та наголосив на деяких особливостях роботи з викривачами.

Схожі новини: