Сьогодні у Львівському державному університеті внутрішніх справ розпочався практичний семінар «Торгівля людьми: попередження, протидія та міжвідомча співпраця». У ньому беруть участь працівники поліції, прокуратури, Державної прикордонної служби України. За допомогою платформи ZOOM до заходу долучилися і представники інших областей.
ЛьвДУВС на заході презентують завідувачка науково-дослідної лабораторії Лариса Брич та доцентка кафедри кримінального процесу та криміналістики Олена Гарасимів.
Головними спікерами тренінгу стали фахівці Консультативної місії ЄС в Україні – старший радник з питань прокуратури Гедімінас Бучюнас, радник-тренер з кримінальних розслідувань Юкка Ларкіо та старший радник із питань інтегрованого управління кордонами Аймар Косс.
«Таке соціальне явище як торгівля людьми або «рабство ХХІ століття» існує з давніх часів. На жаль, і тепер ми з ним стикаємося, але намагаємося побороти. Сьогодні ми з колегами вкотре актуалізуємо цю тему та будемо раді поділитися власним досвідом роботи у сфері протидії цьому явищу», – зазначив старший радник з питань прокуратури Гедімінас Бучюнас.
Наступним представився його колега, радник-тренер з кримінальних розслідувань Юкка Ларкіо. Він розповів про своє професійне становлення та роботу в Гельсінському відділі поліції.
Перед присутніми також виступив старший радник із питань інтегрованого управління кордонами Аймар Косс.
«Я доєднався до естонської прикордонної служби, коли моя країна повернула свою незалежність. Був одним із тих, хто створював місцевий відділ кримінального аналізу та розвідки. Пізніше я очолив його. Останні 7 років займаюся питаннями прикордонної діяльності, міжвідомчої співпраці й транскордонної злочинності. Для мене і моїх колег є великою честю підтримувати українців у такі важкі часи», – наголосив Аймар Косс.
Для налагодження комунікації Гедімінас Бучюнас запропонував представитися й учасникам тренінгу, розповісти про їхній досвід боротьби з торгівлею людьми та поділитися очікуваннями від заходу.
«Сьогодні сподіваюся на плідну та насичену роботу. Спочатку ми розглянемо визначення торгівлі людьми та термінологію. Також не оминемо увагою форми експлуатації, поговоримо про правову базу, яка спрямована на боротьбу із цим соціальним явищем та превентивні заходи», – зазначив Гедімінас Бучюнас.
Він зупинився на різних тлумаченнях поняття «торгівля людьми» та наголосив, що найкраще визначати його як «вид діяльності, коли у людини крадуть свободу з метою отримання прибутку».
«Як усі знають, явище торгівлі людьми не є новим. З часів створення перших держав, наприклад, шумерської, вже існували ринки работоргівлі. Крім того, ми маємо чимало письмових доказів поширення рабства у світі», – відзначив Гедімінас Бучюнас.
Під час семінару він згадав і про конвенцію ООН проти транснаціональної організованої злочинності, яку Україна ратифікувала 2004-го року. Мета цього правового документа полягає у сприянні співробітництву в справі ефективного попередження транснаціональної організованої злочинності та боротьби з нею.
Також фахівець поділився з учасниками власним досвідом боротьби з організованою злочинністю.