Сьогодні у Львівському державному університеті внутрішніх справ стартували курси зі спеціалізації для правоохоронців, які формуватимуть безпекове середовище у закладах середньої освіти.
Таке навчання передбачене проєктом, який реалізують за сприяння Міністерства внутрішніх справ, Міністерства освіти і науки та Національної поліції України.
Протягом місяця на базі ЛьвДУВС пройдуть навчання 152 працівники Головних управлінь Нацполіції та патрульні із Закарпатської, Львівської, Тернопільської та Чернівецької областей.
«В умовах війни поліцейські мають безпосередньо долучатися до створення безпекового простору для дітей. Після успішного завершення курсів на вас буде покладена особлива відповідальність – взаємодія з адміністрацією закладу освіти, контроль за пересуванням учнів та реагування на будь-які випадки, що можуть загрожувати їхньому здоров’ю чи життю. Тому зараз важливо здобути нові знання, зокрема у сфері комунікації, вікової психології, педагогіки та надання домедичної допомоги», – зауважив, звертаючись до правоохоронців, очільник вишу Роман Благута.
Слухачі програми опановуватимуть сучасні механізми захисту прав дітей, вивчатимуть міжнародні стандарти та принципи поводження із неповнолітніми, а також детально розглянуть концепцію безпечного освітнього середовища.
Крім того, зупиняться на правах та обов’язках батьків щодо дитини та аспектах правової діяльності закладів середньої освіти.
Йтиметься і про алгоритми реагування поліцейських підрозділів «Служба освітньої безпеки» на різні ситуації.
Окремою темою курсів буде створення безбар’єрного середовища у школах та забезпечення інклюзивної освіти.
Крім науково-педагогічних працівників ЛьвДУВС, заняття проводитимуть представники різних підрозділів Національної поліції, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Департаменту освіти і науки та Служби у справах дітей Львівської обласної військової (державної) адміністрації, Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, а також фахівці з домедичної допомоги.
Серед учасників програми – інспектор сектору моніторингу Дрогобицького районного відділу поліції ГУНП Львівщини Семен Тоганчин.
«Це дуже перспективний та потрібний проєкт, завдяки якому ми з колегами робитимемо освітнє середовище вільним від різних загроз, конфліктів та правопорушень. З огляду на повноваження, працівники поліції можуть ефективно протидіяти багатьом негативним речам, які часто залишаються прихованими, як-от булінгу», – підкреслив Семен Тоганчин.
Приєдналася до навчань також інспекторка відділення поліції №2 Хустського районного управління поліції ГУНП у Закарпатській області Мальвіна Івашко.
«Нині саме правоохоронці мають відповідати за безпечний перебіг освітнього процесу, адже це наша пряма функція. Очікуємо насиченого навчання та цікавого досвіду», – зазначила вона.
Слід зауважити, що після успішного завершення програми правоохоронці проходитимуть стажування за місцем несення служби.