Контраст
Шрифт
Науковці та практики обговорили актуальні питання підготовки поліцейських в умовах воєнного стану
НАВС

Круглий стіл, присвячений цій важливій темі, відбувся сьогодні у Львівському державному університеті внутрішніх справ. Дискусія стосувалася розвитку компетентностей працівників Нацполіції, особливостей професійно-психологічної підготовки та патріотичного виховання правоохоронців у сучасних умовах. Крім цього, йшлося про реалізацію освітніх програм з урахуванням потреб стейкхолдерів.

 

 

Зі вступним словом до учасників заходу звернувся проректор ЛьвДУВС Василь Франчук. «Війна вносить свої корективи у нашу дійсність, вона не лише забирає життя людей, але й випробовує психологічну стійкість та почуття патріотизму. Тепер українські поліцейські працюють у надзвичайних умовах, за яких дуже складно виконувати професійні функції. Тож сьогодні перед нами постало декілька завдань. По-перше, виявити проблеми, що стосуються розвитку компетентностей працівників поліції. По-друге, з’ясувати, що саме варто змінити у психологічній підготовці та військово-патріотичному вихованні наших здобувачів. Бажаю усім плідної та жвавої дискусії!» – наголосив він. 

 

Заступник начальника Управління карного розшуку поліції Львівщини Микола Степанюк також привітав усіх, хто доєднався до обговорення. «Зміни, які спричинила російсько-українська війна, відбуваються в усіх сферах суспільного життя. Особливо гостро вони відчутні у соціально-економічних та політико-правових сегментах функціонування держави. Тому зростає потреба рішучих дій з боку правоохоронців. Саме на них покладено важливі завдання з протидії та документування злочинності під час воєнного стану. Крім того, міграційна криза спричинила збільшення ризиків потрапляння наших громадян у ситуації торгівлі людьми, з’явилися нові схеми кіберзлочинів, зросла кількість псевдоукраїнських інформаційних ресурсів  та ботоферм. Правоохоронці мають протистояти цьому вчасно та ефективно», – зазначив Микола Степанюк.

 

Модерував дискусію заступник директора Інституту з підготовки фахівців для підрозділів Національної поліції Данило Йосифович.

 

Під час круглого столу обговорили сучасні вимоги до компетентностей слідчого, формування здатності застосовувати норми кримінального права протягом навчання фахівців для підрозділів досудового розслідування. Також розглянули особливості підготовки працівників оперативних підрозділів Нацполіції до протидії організованій злочинності в умовах війни.

 

Торкнулися й теми боротьби зі злочинами, пов’язаними із торгівлею людьми та інтернет-шахрайствами.

 

Крім цього, обговорили питання розвитку компетентностей фахівців для підрозділів превентивної діяльності та використання досвіду Громадської організації «Центр «Жіночі перспективи» як ресурсу у підготовці поліцейських.

 

Дискусія стосувалася й психологічних аспектів готовності правоохоронців до забезпечення прав і свобод людини. Також йшлося про формування навичок психологічної самодопомоги. А ще учасники поділилися думками щодо гендерного підходу у підготовці фахівців та фахівчинь для  підрозділів Національної поліції України.

 

До круглого столу доєдналися представники Слідчого управління поліції Львівщини, їхні колеги із карного розшуку, міграційної поліції, Управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування, Управління превентивної діяльності та Управління протидії кіберзлочинам у Львівській області, а також Громадської організації «Центр «Жіночі перспективи».

 

Схожі новини: