Круглий стіл, присвячений цій вкрай важливій темі, організували Львівський та Дніпропетровський державні університети внутрішніх справ.
Учасники заходу дискутували про особливості застосування антикорупційного законодавства в умовах воєнного стану. Крім цього, розглянули європейський досвід у цій сфері та міжнародні стандарти протидії корупції у секторі безпеки та оборони. Також обговорили впровадження принципів доброчесності у формуванні фахової, соціальної й особистісної компетенцій правоохоронців.
На початку заходу із вітальним словом до присутніх звернувся начальник Управління запобігання корупції Міністерства внутрішніх справ України Анатолій Фодчук.
«Надзвичайно важливо, що наукова спільнота обговорює цю тему та розробляє новітні практичні кейси і рекомендації щодо запобігання корупції. Завдяки таким рішучим діям Україна займе гідне місце серед держав із найвищими світовими рейтингами», – зауважив Анатолій Фодчук.
Ректор Львівського державного університету внутрішніх справ Роман Благута також привітав учасників круглого столу.
«На базі закладів вищої освіти МВС зі специфічними умовами навчання систематично відбуваються заходи, мета яких – пошук стратегій з протидії корупції. Нинішній круглий стіл є однією з таких ініціатив. Це можливість почути позиції фахівців у галузі освіти й науки, а також думки практичних працівників правоохоронних органів та громадських організацій щодо втілення Антикорупційної програми. Ефективна боротьба з будь-якими проявами корупції – це одна із запорук безпеки держави та водночас крок до подолання агресора. Тож захід, який ми організували нині, – це наш внесок у перемогу України», – підкреслив очільник вишу.
До присутніх звернувся і ректор Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ Андрій Фоменко.
«У нашій системі є всі інструменти для подолання такого ганебного явища, як корупція. В умовах збройної агресії росії ми не можемо допустити, аби воно підривало нашу стійкість, негативно впливало на внутрішню безпеку й оборонну здатність держави. Я певен, що лише завдяки спільним зусиллям, нам вдасться усунути всі корупційні ризики», – зазначив він.
Дискусію модерували проректорка Львівського державного університету внутрішніх справ Ольга Балинська та її колега з ДДУВС, проректорка вишу Лариса Наливайко.
Круглий стіл об’єднав понад пів сотні науковців, практиків та здобувачів із різних куточків України. До обговорення доєдналися представники Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції, Вищого антикорупційного суду, Вищої ради правосуддя, громадської організації «Разом проти корупції» та відомчих закладів вищої освіти.
За результатами засідання готуються рекомендації щодо формування в українському суспільстві нульової толерантності до всіх проявів корупційних ризиків та подолання цього ганебного явища.