Контраст
Шрифт
Науковці та практики обговорили теоретико-прикладні проблеми правового регулювання в Україні
НАВС

У Львівському державному університеті внутрішніх справ пройшла всеукраїнська конференція, присвячена цій темі. До події доєдналися понад 150 учасників із різних куточків нашої держави.

 

На початку заходу до присутніх звернулася проректорка вишу Ольга Балинська.

 

 

«Ми вже вдруге проводимо цю конференцію в умовах війни. І лише завдяки зусиллям наших оборонців маємо можливість й надалі розвивати українську науку. Тож під час нинішньої дискусії потрібно зосередитися на найбільш актуальних темах та спільно шукати шляхи вирішення нагальних питань», - підкреслила Ольга Балинська.

 

Привітав учасників також директор Інституту права ЛьвДУВС Іван Красницький.

 

 

«Війна не зупинила розвиток нашої держави й прагнення стати повноправним членом Європейського Союзу. Сьогоднішня конференція спрямована на вирішення проблем у правовому регулюванні та практиці застосування законодавства у всіх сферах суспільного життя», - зауважив Іван Красницький.

 

Під час заходу учасники обговорили актуальні теми.  Однією із них була філософсько-правова послідовність та сутність міжнародного гуманітарного права. Також акцентували увагу на спеціалізацію суддів та судів в контексті розвитку військової юстиції в Україні. Присутні  розглянули й питання працевлаштування осіб з інвалідністю та висвітлили аспекти утримання військовополонених в Україні. Крім цього, обговорили діяльність центру з захисту цивільного населення в умовах конфлікту та збройної агресії РФ.

 

Йшлося також про державну політику у сфері вищої освіти та особливості її правового регулювання в умовах воєнного стану.

 

 

Окремою темою для дискусії стало право на свободу та особисту недоторканість в умовах екстраординарного правового режиму, враховуючи досвід окремих країн. Крім того, були розглянуті аспекти права на повагу до приватного та сімейного життя для засуджених до довічного позбавлення волі.

 

Учасники конференції також звернули увагу на вплив штучного інтелекту на правотворчість.

 

Йшлося і про посадове становище фізичних осіб та міжнародно-правову відповідальність.

 

 

Присутні дискутували про корупційні ризики у діяльності військових посадових осіб у період правового режиму воєнного стану. Також обговорили питання формування екологічної свідомості в умовах воєнного стану та "кліматичні" справи як новий етап в практиці Європейського суду з прав людини.

 

Наприкінці заходу науковці та практики розглянули теоретико-прикладні аспекти відібрання дітей.

 

Зазначимо, що до обговорення долучились представники Конституційного Суду України, Міжвідомчого науково-дослідного центру з проблем боротьби з організованою злочинністю при РНБО України, Науково-консультаційної ради при Голові Верховної Ради України, Територіального управління Державного бюро розслідувань у місті Львові, Личаківського районного суду Львова та Служби у справах дітей Личаківського району, Харківського апеляційного суду,  Козівського районного суду Тернопільської області, Славутського міськрайонного суду Хмельницької області, Центру з питань захисту цивільного населення в умовах конфлікту.

 

Крім того, у конференції взяли участь науковці з  Національної академії внутрішніх справ, Харківського національного університету внутрішніх справ, Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, Донецького державного університету внутрішніх справ, Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля Національного університету цивільного захисту України, Івано-Франківського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, Львівського національного університету імені Івана Франка, Національного університету «Львівська політехніка», Львівського національного університету природокористування, Львівського торговельно-економічного університету, Національного університету «Одеська юридична академія», Національного університету біоресурсів і природокористування України, Національного університету кораблебудування, Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Ужгородського національного університету, Університету Короля Данила, Волинського національного університету імені Лесі Українки, Полтавського університету економіки і торгівлі, ННІ права Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Прикарпатського інституту імені М. Грушевського Міжрегіональної Академії Управління Персоналом, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та Східноєвропейського університету імені Рауфа Аблязова та інші.

 

За підсумками заходу науковці та практики схвалили резолюцію, а тези їхніх виступів увійдуть до збірника матеріалів конференції.

Схожі новини: