21 листопада в Національній академії внутрішніх справ відбувся міжвідомчий науково-практичний круглий стіл «Актуальні питання криміналістики та судової медицини», присвячений 60-річчю кафедри криміналістики та судової медицини.
За роки плідної праці одна з провідних кафедр академії сформувала потужну наукову школу та має вагомі здобутки, зокрема численні наукові та навчально-методичні праці. Теоретичні напрацювання колектив кафедри реалізує в тісній взаємодії з практичними підрозділами правоохоронних органів.
З вітальним словом до учасників круглого столу звернувся ректор генерал поліції першого рангу Володимир Чернєй. До привітань долучилися перший заступник директора ДНДЕКЦ МВС України полковник поліції Ігор Малиш; керівник Головного слідчого управління ДБР Дмитро Мірковець; заступник начальника слідчо-криміналістичного відділу поліції Ізраїлю Роман Перцев; начальник управління криміналістичного забезпечення ГСУ НПУ полковник поліції Андрій Левицький; начальник 3-го відділу (методичного та правового забезпечення) управління організації роботи та методичного забезпечення ГСУ НПУ полковник поліції Владислав Бурлака та інші почесні гості.
Актуальні питання криміналістики та судової медицини в умовах воєнного стану обговорювали провідні вчені й досвідчені практики Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції, Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, Державного бюро розслідувань, інших державних інституцій, фахівці закладів вищої освіти та науково-дослідних установ.
Акцентовано на сучасних викликах, що постали перед криміналістикою, судовою експертологією та судовою медициною; напрямах удосконалення законодавчої та відомчої (міжвідомчої) правової регламентації діяльності слідчого, інспектора-криміналіста й судового експерта в умовах воєнного стану; проблемах застосування новітніх науково-технічних засобів під час виявлення та фіксації ознак (слідів, наслідків) воєнних злочинів, розшуку безвісти зниклих осіб; посилення практичної складової підготовки й підвищення кваліфікації кадрів відповідних спеціалізацій у профільних закладах вищої освіти.
У зв’язку з необхідністю ефективного розслідування злочинів агресії та воєнних злочинів за період повномасштабного вторгнення РФ на територію України, за результатами обговорення було сформовано нові підходи до організації та криміналістичного забезпечення розслідування кримінальних правопорушень.
У межах наукової дискусії окреслено напрями подальшої співпраці, оптимального поєднання теорії та практики задля утвердження законності в державі та наближення перемоги.
Відділення комунікації НАВС