Сучасний підхід до питань освіти в Національній академії внутрішніх справ як закладу зі специфічними умовами навчання формує високі вимоги до випускників і вирізняє їх як конкурентоздатних, затребуваних фахівців на ринку праці. Передбачені можливості для курсантів, студентів, слухачів, викладачів і керівників підрозділів розвиватися, здобувати й удосконалювати практичні навички – основний критерій для оцінювання потенціалу вишу.
Упродовж трьох днів науково-педагогічні працівники кафедри кримінального процесу НАВС на чолі із завідувачем полковником поліції Марком Макаровим і спільно з начальником навчально-методичного відділу підполковником поліції Станіславою Колодейчак пройшли тренінг з підвищення кваліфікації фахівців для надання домедичної допомоги.
Діяльність поліцейського потенційно пов’язана з можливістю виникнення екстремальної ситуації, а одним з основних обовʼязків працівника поліції відповідно до закону є надання невідкладної домедичної допомоги особам, які постраждали від правопорушень або перебувають у безпорадному стані.
Своєчасно розпізнати ознаки інсульту, правильно виконати серцево-легеневу реанімацію, надати допомогу в разі епілептичного нападу, застосувати автоматичний зовнішній дефібрилятор, допомогти людині, у дихальні шляхи якої потрапив сторонній предмет, – ось основні навички, які неодмінно стануть у нагоді в критичній ситуації.
Під час курсу працівники кафедри відпрацьовували на сучасному медичному обладнанні, використовуючи манекени, алгоритм надання першої домедичної допомоги в ситуаціях, максимально наближених до реальних.
Учасники курсу за результатами підсумкового тестування отримали відповідні сертифікати.
Здобуті під час тренінгу знання та навички можуть бути корисними не лише під час виконання службових обовʼязків, а й у повсякденному житті. Тож працівники НАВС готові ефективно діяти за будь-яких критичних обставин.
Кафедра кримінального процесу НАВС