В Одеському державному університеті внутрішніх справ кафедрою цивільно-правових дисциплін і кафедрою трудового, земельного та господарського права вишу спільно з кафедрою цивільно-правових дисциплін Харківського національного університету внутрішніх справ проведено Міжнародну науково-практичну конференцію «Вплив інтеграційних тенденцій на розвиток національного права».
На конференції заслухали представників вітчизняних навчальних закладів, а також науковців, які представляли закордонні заклади освіти, зокрема: Академію поліції МВС Республіки Азербайджан, Бакинський державний університет (Азербайджан), Карагандинський університет ім. Академіка Є.А. Букєтова (Казахстан), Вармінсько-Мазурський університет (Польща), Університет Верони (Італія).
Також заслухали представників Одеської наукової школи цивілістики, у тому числі її засновника Євгена Харитонова, представника Київської наукової школи цивілістики Юрія Заіку та інших знаних вчених у галузі приватного права.
Євген Харитонов зазначив, що з погляду цінностей (ідеї) приватного права, поміж яких чільне місце займає людина – приватна особа, концепція Цивільного кодексу України потребує кардинального перегляду з метою виправлення ситуації, що склалася, та адаптації положень Кодексу до європейського концепту приватного права у процесі його рекодифікації.
Юрій Заіка приділив увагу здійсненню права на житло, зазначивши, що забезпечення конституційного права на житло в умовах воєнного стану і необхідність відбудови зруйнованої економіки можливе лише еволюційним шляхом з урахуванням нагальних потреб громадян і можливостей держави у цій сфері.
Не менш цікавими були виступи представників судейського корпусу: судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду Євгена Петрова, який розповів про особливості спадкових правовідносин в умовах воєнного стану, та Дришлюка Андрія, заступника голови Одеського апеляційного суду, що звернув увагу на допоміжні джерела регулювання процесуальної діяльності суду, зокрема в умовах воєнного стану.
За результатами конференції серед перспективних напрямів удосконалення правового регулювання приватних прав в Україні визначені такі:
– антропологічний підхід до оновлення ЦК України в умовах євроінтеграції;
– темпоральні межі реалізації змісту цивільних правовідносин в умовах воєнного стану;
– щодо надання згоди НАЗК на звільнення особи, відповідальної за реалізацію антикорупційної програми;
– посмертна репродукція як спосіб реалізації права на материнство, батьківство;
– право на освіту в реаліях тимчасово окупованих територій;
– проблемні питання реалізації спадкових прав на тимчасово окупованих територіях України;
– забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб у період воєнного стану в Україні;
– забруднення моря під час війни;
– актуальні проблеми ліцензування туристичної діяльності в Україні в умовах війни;
– вплив інтеграційних тенденцій морського права країн ЄС на розвиток національного морського права;
– формування законодавства України у царині убезпечення дорожнього руху відповідно до права і практики ЄС;
– аналіз різновидів кредитних договорів США та їх вплив на розвиток національного права України;
– особливості врегулювання спору за участю судді як форма присудової медіації;
– розвиток законодавства про закупівлі під час воєнного стану;
– окремі питання влаштування дітей-сиріт в умовах війни;
– флеш-кредити як новий вид кредитування крипто валют;
– правовий режим Дія Сіті як простору з ознаками віртуальності.
ВЗГ ОДУВС