Персонал Національної академії взяв участь у щорічній онлайн-конференції Комітету НАТО з гендерних перспектив на тему: «Військове планування та партнерство: нова ера гендерної перспективи НАТО», що була проведена у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі.
Альянс продовжує розвивати свою колективну безпеку, що ґрунтується на цілісному підході до усунення загроз для виконання трьох головних завдань НАТО: стримування і захист, запобігання кризам,
управління та спільна безпека.
Головними доповідачами конференції були представники Військового комітету НАТО, які окреслили роль жінок в секторі безпеки і оборони. Доповідь майора Стейна ван дер Боша проілюструвала, що впровадження гендерної перспективи має багатовимірний ефект на всі три складові боєготовності НАТО: фізичний, моральний (психологічний) та концептуальний. Бригадний генерал Ерік Лафорест у своєму виступі наголосив на необхідності розвитку компонентів жіночого лідерства та його ширшого представлення на всіх напрямах діяльності Альянсу.
Заслуговує на увагу виступ Заступниці Міністра Оборони України з питань соціального розвитку Наталії Калмикової, яка розкрила особливості реалізації гендерної політики у Збройних Силах України, зробила акцент на викликах, які постають перед військом, окреслила шляхи подолання гендерних стереотипів. Окрему увагу було звернуто на взаємодію збройних Сил України з НАТО щодо практичної реалізації гендерної політики відповідно до стандартів НАТО та розвитку жінок лідерів у військових формуваннях та здатності керівників підрозділів «робити жінок видимими та сприяти просуванню по службі».
Актуальним є питання проведення регулярних гендерних тренінгів у військових формуваннях як країн-учасників НАТО, так і решти країн світу, а також зростання кількості кваліфікованих спеціалістів з гендерних питань (інструкторів), які можуть ділитись своїм досвідом у цій сфері.
Оскільки Державна прикордонна служба України реформується за стандартами НАТО, участь персоналу Національної академії у заході сприяла формуванню професійної гендерної компетентності учасників і учасниць заходу відповідно до стандартів НАТО та подальшій імплементації досвіду провідних країн Північноатлантичного альянсу.
Онлайн-конференції Комітету НАТО з гендерних перспектив
Схожі новини:
02.11.2024
Марш-кидок: перевірка на витривалість
06.09.2024
Провели вікторину «Правові засади гендерної рівності»
Курсанти, які є учасниками дискусійного клубу «Рівність – у дії!», взяли участь у вікторині «Правові засади гендерної рівності» – динамічному та інтерактивному заході, спрямованому на підвищення обізнаності та розуміння гендерної рівності.