Контраст
Шрифт
«Поруш тишу»: курсанти ЛьвДУВС переглянули документальну стрічку про домашнє насильство, пов'язане з війною
НАВС

У Львівському державному університеті внутрішніх справ тривають заходи у рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії «16 днів проти насильства».

 

 

Цього разу здобувачі освіти обговорили під час інтерактивного заняття виклики у діяльності поліцейських щодо протидії різним формам насилля. До дискусії також доєдналися експертки з цього напряму.

 

 

Спершу хлопцям і дівчатам презентували документальний фільм «Поруш тишу», що розповідає про вплив повномасштабної збройної агресії ворога на тенденції поширення випадків домашнього насильства в Україні.

 

 

Спецпроєкт висвітлює роботу Центрів допомоги врятованим, спеціалістів громадської організації «Ла Страда – Україна», онлайн-платформи «Автора», притулків та кризових кімнат, а також підрозділів Національної поліції, які стають першими, до кого постраждалі звертаються по допомогу у ситуаціях насильства, пов'язаного з війною.

 

 

Після перегляду стрічки курсанти поділилися враженнями та думками про порушені у ній проблеми із досвідченими практиками.

 

 

До обговорення долучилися завідувачка відділення практичного навчання ЛьвДУВС Олександра Захарова, керівниця сектору протидії домашньому насильству Львівського районного управління поліції №1 Марта Василькевич, старший інспектор з особливих доручень відділу уповноважених з контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності (з дислокацією у Львівській області) Управління дотримання прав людини Департаменту головної інспекції та дотримання прав людини НПУ Іванна Приймак, представниця Управління патрульної поліції Львівщини, відповідальна за напрям запобігання та протидії домашньому насильству, Наталія Сердюк і координаторка мобільних бригад соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього та гендерно зумовленого насильства у Львівській області Галина Семенина.

 

 

«На превеликий жаль, випадки домашнього насильства дуже часто залишаються замовчуваними. Людям, які зазнали наруги, важко розповідати про це стороннім через страх осуду чи цькування. Тому надважливими є формування довіри та етична комунікація, аби кожна постраждала особа знала, що їй допоможуть і підтримають без ретравматизації», – зазначила Олександра Захарова.

 

 

Переглянути фільм «Поруш тишу» можна за покликом: https://bit.ly/43RbYAr

 

 

Слід зауважити, що його створили за сприяння Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) та за підтримки урядів Канади, Великої Британії, Бюро гуманітарної допомоги USAID і Гуманітарного фонду для України (UHF).

 

Схожі новини: