Сьогодні стартував тренінг для спеціалістів-криміналістів підрозділів криміналістичного забезпечення Головних управлінь Національної поліції в областях та у місті Києві.
На відкритті події виступила доцентка кафедри кримінального процесу і криміналістики факультету №1 Львівського державного університету внутрішніх справ Оксана Дуфенюк.
«Без інноваційних технологій неможливо забезпечити виконання завдань кримінального провадження. Особливо гостро це питання постає в умовах повномасштабного вторгнення ворога. Згідно з даними Офісу генерального прокурора нині зареєстровано вже понад 142 тисячі злочинів агресії та воєнних злочинів, вчинених окупантами на території України. І це виклик для слідчих та криміналістів, від якісної роботи яких значною мірою залежить успіх відновлення справедливості та покарання винних, зокрема із залученням міжнародних інституцій», – зауважила Оксана Дуфенюк.
Представниця університету також підкреслила, що ЛьвДУВС приділяє особливу увагу підготовці висококваліфікованих фахівців підрозділів слідства та кримінальної поліції завдяки якісним та акредитованим освітньо-професійним програмам.
Відзначимо, що загалом тренінг триватиме впродовж п’ятьох днів.
Сьогодні учасники обговорять проблемні питання розвитку системи криміналістичного забезпечення в Україні, а також взаємодії спеціалістів-криміналістів із представниками інших підрозділів.
Надалі йтиметься про провідні стратегії тімбілдингу, напрацювання навичок роботи у колективі та ефективні системи управління командою, сприяння її професійному зростанню.
Крім того, присутні розглянуть нові підходи й техніки виявлення та фіксації слідової інформації на місці події, можливості 3D-моделювання завдяки БпЛА та 3D-сканера й застосування дактилоскопічних пристроїв RUVIS.
Ще однією темою тренінгу стануть особливості роботи спеціалізованих центрів ГУНП з розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин тощо.
Захід проводять за підтримки ПРООН в Україні у рамках проєкту «Ініціатива з возз'єднання українських сімей (UFRI)».