В рамках продовження раніше започаткованих ініціатив, представники корпорації «SAAB Dynamics» провели дводенний тренінг для викладачів, інструкторів та курсантів Академії. Заняття були присвячені двом тематикам: застосуванню протитанкових засобів виробництва компанії «SAAB» та тактичній медицині. Подібні заходи проводяться вже не в перше і є продовженням співпраці між Національною академією НГУ та Університетом оборони Швеції.
Представники делегації Королівства Швеції поділилися з гвардійцями знаннями щодо застосовування протитанкових гранатометів «AT-4» та «Carl Gustav» і протитанкової ракети «NLaw». Українські військові надали інженерам зворотній зв’язок про практичне використання ПТРК. Інструктори з тактичної медицини відпрацьовували з гвардійцями міжнародний протокол надання першої до медичної допомоги TCCC. Такі тренінги мають на меті, як тренування українських військових, так і модернізацію озброєння.
«Завдяки участі представників компанії-розробника «SAAB» у розбудові спроможностей та зміцненні потенціалу підрозділів НГУ, інженери зможуть отримувати зворотній зв'язок про практичне застосування озброєння, а наші військовослужбовці отримують унікальну можливість дізнаватися технічні тонкощі зразків озброєння. Зазначимо, що представники корпорації «SAAB Dynamics» запросили військових Академії НГУ відвідати їхні виробничі потужності у Швеції. Окрім цього, ми працюємо над тим, щоб схожі заходи мали системний характер і маємо на меті провести декілька тренувань у 2025 році. Це дозволить збільшити кількість учасників тренінгів не лише з Академії, а й з усіх освітніх та тренувальних закладів НГУ», - коментує начальник відділу євроатлантичної інтеграції Академії підполковник Володимир Гончар.
Співпраця із корпорацією «SAAB Dynamics» розпочалася ще у березні та вже має результати. Надалі, планується впровадження як освітніх, так і технологічних ініціатив компанії-виробника «SAAB» та Університету оборони Швеції в освітній процес Академії.
Гвардійці Національної академії Національної гвардії України висловлюють вдячність партнерам за ініціативу у покращенні освітнього процесу та співпрацю для забезпечення оборони України.
Відділ міжнародних зв’язків, інформації та комунікації НА НГУ