Контраст
Шрифт
Представники ЛьвДУВС ознайомилися із кейсами розслідування воєнних злочинів
НАВС

Сьогодні заступник начальника Головного управління Національної поліції Харківщини – начальник Слідчого управління полковник поліції Сергій Болвінов провів тематичну лекцію-практикум для працівників та вихованців одразу декількох відомчих вишів.

 

 

Фахівець розповів про важливі нюанси документування та розслідування воєнних злочинів у період нинішнього збройного конфлікту.

 

 

Долучилися до заходу курсанти та офіцери Львівського, Одеського та Дніпровського державних університетів внутрішніх справ і Харківського національного університету внутрішніх справ.

 

 

«Українські слідчі та криміналісти працюють над розслідуванням воєнних злочинів у безпрецедентних обставинах, перебуваючи впритул до лінії вогню, часто під щільними ворожими обстрілами. Ми маємо на меті задокументувати звірства, вчинені російськими окупантами, та у майбутньому притягнути усіх винних до кримінальної відповідальності на міжнародному рівні», – наголосив Сергій Болвінов.

 

 

Він відзначив, що з початку повномасштабного вторгнення поліцейські зареєстрували на території Харківської області близько 20 тис. кримінальних проваджень щодо порушення російськими військовослужбовцями законів та звичаїв війни. Загалом для України ця позначка сягає вже понад 135 тис. справ.

 

 

Алгоритм збору та опрацювання доказів вчинення воєнних злочинів Сергій Болвінов описав на конкретних прикладах.

 

 

«Щойно прибуваємо на місце події – спільно з іншими службами робимо усе, аби врятувати вцілілих громадян, надаємо їм першу домедичну допомогу. Крім цього, залучаємо вибухотехніків, які мають перевірити територію на наявність небезпечних пристроїв. У рамках своєї роботи ми запровадили практику розгортання оперативного штабу, де приймаємо заяви мешканців про те, що сталося, і надсилаємо ці дані до Єдиного реєстру досудових розслідувань», – зауважив спікер. 

 

 

Слідчі та криміналісти проводять огляд місця події, маючи в арсеналі новітнє техніко-криміналістичне забезпечення – фототехніку, дрони, 3D-сканери, безпілотники з тепловізійними камерами для фіксації місцевості та пошуку зниклих осіб.

 

Крім того, використовують пристрої 3D-моделювання, завдяки яким детально візуалізують місце злочину.

 

 

Ідентифікувати тіла загиблих фахівцям допомагають мобільні ДНК-лабораторії для дослідження біоматеріалів та виділення генетичного профілю людини.

 

 

Додамо, що під час онлайн-зустрічі Сергій Болвінов також розповів про принципи роботи ресурсу SORC. Ця електронна система містить інформацію про російських воєнних злочинців і є доказовою базою для майбутніх розслідувань скоєного ними на території нашої держави.

 

 

Схожі новини: