International cooperation значно збагачує діяльність вишу, розширює сферу інтересів та практичних результатів у науці, навчально-методичній роботі, підготовці кадрів, сприяє залученню колективу до світової культури. Інтеграція в європейську та світову освітню систему, а також підготовка фахівців світового рівня є визначальними факторами для освітніх установ при встановленні міжнародних контактів, організації та розвитку різнобічного співробітництва із зарубіжними партнерами у галузі освіти, науково-дослідної роботи та культури.
Для Одеського державного університету внутрішніх справ (далі – ОДУВС, Університет) особливо важливою є співпраця з European Union Advisory Mission Ukraine (далі – EUAM), дії якої спрямовані на пришвидшення проведення реформи сектору цивільної безпеки. Для цього Консультативна місія Європейського Союзу (далі – КМЄС) надає стратегічні консультації та практичну підтримку конкретним заходам, необхідним для проведення реформ, відповідно до стандартів ЄС і міжнародних принципів належного врядування та прав людини тощо.
Так, 16 червня здобувачі вищої освіти та науково-педагогічні працівники університету були запрошені до Регіонального представництва Консультативної місії Європейського Союзу в м. Одеса на лекцію зі старшим радником з питань правоохоронної діяльності Георгіосом Покасом.
На початку заходу Георгіос Покас акцентував увагу на діяльності EUAM, зазначив про структуру і спроможності, про регіональні представництва в Україні, про напрями діяльності (зокрема: надання стратегічних консультацій щодо реформування сектору цивільної безпеки, розробка стратегічних документів та законодавства; підтримка імплементації реформ за допомогою надання практичних консультацій, проведення тренінгів, реалізації проєктів та надання обладнання; співпраця та координація для забезпечення узгодженості зусиль українських органів влади та міжнародних партнерів щодо втілення реформ).
Експерт відмітив, що для майбутніх співробітників Національної поліції України, прокурорів, адвокатів, юристів та інших працівників правоохоронних органів надзвичайно важливим є вміння здійснювати ефективну комунікацію з людьми.
Саме тому Georgios Pokas розповів про основні методи ефективної комунікації, зокрема: уважне слухання та повага до співрозмовника; аналіз ситуації; чіткість, лаконічність та конкретність у висловлюваннях; важливість невербальної комунікації (невербальна поведінка, така як жести, позиція тіла та контакт очима, може мати велике значення для ефективної комунікації); оцінка та вирішення проблеми.
Здобувачі вищої освіти та науково-педагогічні працівники ставили запитання тренеру, брали активну участь у обговоренні, що свідчить про зацікавленість учасників та успішність проведеного заходу.
ВЗГ ОДУВС