Контраст
Шрифт
«Протидія організованій злочинності і корупції в умовах збройного конфлікту: досвід та перспективи»: у ДонДУВС провели магістральну Міжнародну науково-практичну конференцію
НАВС

З нагоди 5-ої річниці створення Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України у Донецькому державному університеті внутрішніх справ відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Протидія організованій злочинності і корупції в умовах збройного конфлікту: досвід та перспективи».

 

У заході взяли участь керівники та представники: Департаменту освіти, науки та спорту Міністерства внутрішніх справ України; Національної поліції України; Бюро економічної безпеки України; Національного агентства з питань запобігання корупції; Ради національної безпеки і оборони України; Служби безпеки України, органів прокуратури; Національної академії правових наук України. Центральний апарат Національної поліції України представляли працівники Департаменту стратегічних розслідувань,  Департаменту забезпечення діяльності Голови Національної поліції України, Департаменту кримінального аналізу, Департаменту кіберполіції, Департаменту документального забезпечення.

Також до засідання долучилися в офлайн- та онлайн-форматі працівники усіх Управлінь стратегічних розслідувань Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції в областях, Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській, Донецькій, Кіровоградській областях, керівництво Кіровоградської ОВА, вчені закладів вищої освіти, що належать до сфери управління МВС, провідних наукових та освітніх центрів, керівники та представники громадських організацій та Консультативної місії Європейського Союзу й Інституту Східноєвропейського права.

 

Відкрив конференцію Директор Департаменту освіти, науки та спорту Міністерства внутрішніх справ України, кандидат юридичних наук Олександр Тарасенко: «П’ять років співробітники Департаменту ведуть системну та ефективну роботу з виявлення та припинення діяльності організованих злочинних угрупувань, забезпечення притягнення винних осіб до відповідальності. Водночас будь-яка практична діяльність має спиратися на належну науково-методичну базу, формування якої можливе лише у тісній взаємодії між практиками та ученими. Я впевнений, що обмін думками і практичним досвідом дозволять сформулювати актуальні наукові висновки й пропозиції, які посилять реальні можливості українських правоохоронців у боротьбі з організованою злочинністю і корупцією в умовах війни, та водночас дадуть поштовх до подальших академічних дискусій».

Вітаючи учасників конференції, ректор ДонДУВС, доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України Сергій Вітвіцький відзначив, що тематика конференції є надзвичайно важливою, оскільки ці виклики безпосередньо пов’язані із забезпеченням правопорядку та боротьбою із загрозами національній безпеці.

 

«Відповідно до наказу МВС України за ДонДУВС закріплено профільний напрям діяльності «Стратегічні розслідування». Показово, що навіть в умовах агресивної війни, з якою зіштовхнулася Україна, спільна робота вчених та практиків не припиняється і продовжує лишатися пріоритетною. Особливі слова вдячності нашим міжнародним партнерам – Консультативній місії Європейського Союзу та Інституту Східноєвропейського права. Переконаний, що завдяки спільній злагодженій роботі ми здатні не лише перемогти зовнішнього ворога, але й подолати внутрішні загрози», – зазначив Сергій Вітвіцький.

 

На актуальності обраної тематики наголосив заступник начальника Кіровоградської обласної військової адміністрації Юрій Миколаєнко: «Корупція – це ворог всередині країни, що шкодить державним інституціям та підриває довіру до органів державного управління та правоохоронців. Це явище, яке ми маємо системно і послідовно викоренити з нашого суспільства».

 

Звертаючись до присутніх, начальник Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області Роман Козьяков висловив переконання, що сьогоднішнє обговорення сприятиме підготовці обґрунтованих рекомендацій, які одержать подальше впровадження на рівні законодавства та у практичній діяльності правоохоронних органів за напрямами протидії організованій злочинності і корупції.

 

Модератором заходу виступив перший проректор ДонДУВС, доктор юридичних наук, професор Єгор Назимко.

 

У межах наукової дискусії були представлені доповіді з питань формування та реалізації державної політики протидії організованій злочинності й корупції в умовах воєнного стану; щодо кримінально-правових, кримінальних процесуальних, криміналістичних та оперативно-розшукових аспектів боротьби з цими суспільно-небезпечними проявами; а також з приводу можливостей впровадження новітніх технологій у правоохоронну практику.

У межах конференції пройшло засідання двох секцій: «Інформаційно-аналітична діяльність правоохоронних органів у протидії організованій злочинності та корупції» та «Використання сучасних техніко-криміналістичних засобів доказування у протидії організованій злочинності і корупції».

Конференція відбулася в межах реалізації проєкту «Підтримка переміщеного Донецького державного університету внутрішніх справ» за фінансового сприяння Європейського Союзу.

 

ДонДУВС дякує учасникам конференції за плідну роботу та вагомий внесок у подолання організованої злочинності й корупції і Україні.

Схожі новини: