Контраст
Шрифт
Провели Міжнародну науково-практичну конференцію «Реалізація ґендерної політики на сучасному етапі розвитку сектору безпеки і оборони: стан, проблеми, перспективи»
НАВС

У Національній академії Державної прикордонної служби України вже традиційно відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Реалізація ґендерної політики на сучасному етапі розвитку сектору безпеки і оборони: стан, проблеми, перспективи». Цей науковий захід проходив у стінах прикордонного вишу вже вп’яте. Цьогоріч проблематику імплементації Резолюції ООН №1325 «Жінки, мир, безпека» під час обговорення доповнили актуальні питання щодо впровадження сучасних стандартів НАТО із забезпечення ґендерних перспектив у секторі безпеки і оборони.
Співорганізаторами виступили Урядова уповноважена з питань гендерної політики, Інформаційно-консультативний жіночий центр та Українська асоціація представниць правоохоронних органів. 
  Під час проведення заходу на зв’язку з Національною академією перебували представники прикордонних відомств Республіки Польща, Румунії, Литовської Республіки, Республіки Молдова та Словацької Республіки. Для участі у конференції зареєструвались понад 200 учасників та учасниць.
  Особливістю V Міжнародної науково-практичної конференції став змішаний формат її проведення. У роботі пленарного засідання конференції особисто взяли участь помічниця Голови Державної прикордонної служби України з гендерних питань полковник Олеся Клименко; національна експертка з питань гендерної рівності та інклюзії Юлія Галустян; засновниця Інформаційно-консультативного жіночого центру, міжнародна та національна експертка з гендерних питань Олена Суслова, а також запрошені нею іноземні учасники – представники міжнародної організації «Mriya Aid», Леся Грейнджер та Любомир Хабурський.
  На початку заходу ректор Національної академії генерал-майор Олександр Луцький подякував учасникам за плідну співпрацю та зазначив що висловлені в ході роботи конференції наукові погляди слугуватимуть основою для удосконалення співпраці міжнародних організацій, складових сектору безпеки і оборони України щодо напрацювання та реалізації дієвих підходів з протидії наслідкам воєнної агресії російської федерації.
З вітальними словами до учасників звернулись Народна депутатка України ІХ скликання, голова підкомітету з питань реабілітації ветеранів Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, засновниця соціальної ініціативи «Arm Women Now» Ірина Никорак; Урядова уповноважена з питань гендерної політики, докторка юридичних наук, професорка Катерина Левченко; представниця ООН Жінки в Україні Сабін Фрейзер Гюнеш, представниця Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Хмельницький області Оксана Кізаєва.
  У роботі конференції також взяли участь: Гендерна радниця Міжнародного військового штабу НАТО підполковник Кетрін Прюдо (Бельгія), Виконавча директорка Міжнародної асоціації жінок-поліцейських, старша поліцейська радниця ООН Жінки в Україні Джейн Тонслі (Великобританія), радниці з гендерних питань Консультативної місії Європейського Союзу в Україні Хізела Дуттінг та Анн Макі-Ракхола, Старша експертка з гендерної рівності та соціальної інтеграції / Жінки, Мир і Безпека Граціела Піга (Франція), Радниця Міністра освіти і науки України з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків Олена Харитонова та інші представники сфери реалізації гендерної політики в Україні.
  Відповідно до пропозицій учасників сформована резолюція конференції. Також за результатами проведення міжнародного науково-практичного заходу буде підготовлений збірник тез доповідей, який буде розміщений на сайті Національної академії у розділі «Наукова діяльність. Наукові конференції».

Схожі новини: