Контраст
Шрифт
«Реалізація третьої місії закладами вищої освіти: досвід Університету Латвії»: у ДонДУВС провели круглий стіл у межах реалізації проєкту ERASMUS+ KA 2 CBHE 101083077 «UNIVERSITIES-COMMUNITIES: STRENGTHENING COOPERATION» (UNICOM)»
НАВС

У заході взяли участь представники наукового та науково-педагогічного складу ДонДУВС. Круглий стіл відкрив перший проректор університету Єгор Назимко. Він розповів про мету проєкту, результати, отримані протягом першого року мобільності, та наголосив, що основна місія ДонДУВС – реалізація ключових потреб громад. Вона полягає у забезпеченні безпекової складової – захисті прав людини та національної безпеки.

 

Спікери поділилися із присутніми знаннями, отриманими під час закордонних відряджень. Завідувач науково-дослідної лабораторії з проблем запобігання кримінальним правопорушенням ДонДУВС Тетяна Пономарьова акцентувала увагу на особливостях забезпечення третьої місії представниками Університету Латвії. Вона відзначила, що ключовим аспектом закордонного візиту стало ознайомлення з досвідом роботи Освітнього центру менеджменту та підприємництва Університету Латвії. Його основний напрям діяльності – забезпечення безперервної освіти дорослих шляхом проведення семінарів та організації очних та дистанційних курсів підвищення кваліфікації за різними напрямами (27 програм професійного розвитку, котрими забезпечується 11 цифрових компетенцій) відповідно до потреб ринку праці. Освітній центр менеджменту та підприємництва Латвійського університету також тісно співпрацює з Державною агенцією розвитку освіти шляхом реалізації освітнього проєкту «Підвищення професійної компетентності зайнятих осіб». У процесі навчання представники Центру також використовують інтерактивні бізнес-симуляційні ігри з метою забезпечення розвитку освітніх компетенцій.

 

Завідувач відділення міжнародного співробітництва Вікторія Москаленко поділилася враженнями від участі в узагальнюючому дисемінаційному заході проєкту – міжнародній конференції «Університет та інклюзія». Її організаторами виступила Fondazione Sicurezza e Liberta у Римі (Італійська Республіка). Учасники конференції представили результати власних досліджень щодо ролі університетів та асоціацій з європейського співробітництва, особливостей їх взаємодії з громадами та стейкхолдерами, а також імплементації закордонного досвіду в роботу університетів з громадами.

 

Завідувач науково-дослідної лабораторії публічної безпеки громад ДонДУВС Андрій Захарченко розповів про участь у навчальному візиті до Лундського університету. Він акцентував увагу на професійному створенні та розповсюдженні подкастів.

 

Начальник відділу організації наукової роботи Ганна Буга поділилася знаннями, отриманими під час закордонного відрядження до Університету Генуї – провідного закладу вищої освіти Італії – щодо реалізації третьої місії університетів.

 

Узагальнюючи доповіді спікерів, перший проректор Єгор Назимко наголосив на пріоритетах ДонДУВС у реалізації місії проєкту: цілеспрямованому використанні та передачі академічних знань для вирішення різноманітних соціальних проблем, передачі технологій та інновацій у формі співпраці з державними структурами.

Схожі новини: