Контраст
Шрифт
Робота психологів Академії НГУ щодо підтримання психологічного стану військовослужбовців
НАВС

З початком повномасштабного вторгнення росії, військовослужбовці Національної академії Національної гвардії України задіяні для охорони та оборони важливих стратегічних об’єктів міста Харкова та області. Психологи служби психологічного забезпечення щоденно здійснюють психологічний супровід виконання службово-бойових завдань особовим складом.

Під час тривалого виконання службово-бойових завдань, військовослужбовці піддаються впливу стрес-факторів, знаходяться у постійному психоемоційному напруженні. Стрес та психоемоційна напруга, по накопиченню, негативно впливає на психоемоційний та фізіологічний стан особового складу. Військовослужбовці потребують емоційного перезавантаження, полегшення симптомів тривожності, зменшення стресу та в цьому їм допомагають вправи на дихання, прийоми саморегуляції психоемоційного стану, вправи психофізіологічної саморегуляції, білатеральна стимуляція, м’язова релаксація та арт-терапія.

Так, офіцер служби психологічного забезпечення капітан Алла Кондратьєва проводить низку різноманітних психологічних заходів для оптимальної саморегуляції психоемоційного стану військовослужбовців, навчає простих способів зняття стресу, що в свою чергу поліпшує їх здоров’я як в психологічному, так і фізичному плані. За допомогою саморегулятивних технік, які проводить психологиня, військовослужбовці розвивають необхідні для себе якості, навички та здібності, що підвищують рівень стресостійкості та відновлюють психоемоційний стан. Навчає військовослужбовців навикам взаємодопомоги та взаємопідтримки під час виконання службово-бойових завдань.

«Після напруження м'язів настає стадія розслаблення, тому вправи, які входять в цей комплекс, орієнтовані на кожну окрему групу м'язів, завдяки цьому досягається м'язова релаксація всього тіла. Прогресивна м’язова релаксація покращує навички управління стресом на психофізіологічному рівні, що в свою чергу дає військовослужбовцям можливість бути емоційно стійкими, знижувати психоемоційну напругу та контролювати стрес», - розповідає капітан Алла Кондратьєва.

 

Одним із методів психологічної роботи є арт-терапія. Арт-терапія – це терапія мистецтвом, яка дозволяє за допомогою творчості пережити внутрішні конфлікти, тривоги та страхи, що турбують військовослужбовців в даний момент. Гвардійці потребують емоційного перезавантаження і в цьому їм допомагає арт-терапія.

«Протягом арт-терапії, військовослужбовцям потрібно перенести власний емоційний стан на папір. Під час проходження арт-терапії, військовослужбовці починають сприймати реальність по-іншому та адаптуватися до неї. Я спостерігала, що гвардійці в перші місяці повномасштабного вторгнення постійно малювали війну, а потім вже малюнки відображали квіти, мрії, відпочинок на морі з родиною та просто пейзажі. В цьому і полягає арт-терапія, під час малювання вони переключаються, відволікаються та змінюються емоційно», - підсумувала психологиня Академії.

Проведення цих заходів психологами Академії дозволяє їм підтримувати оптимальний стан психологічного здоров’я у військовослужбовців, які виконують службово-бойові завдання шляхом формування їх психологічної стійкості до впливу стресових чинників, психологічної готовності до виконання завдань служби за призначенням та запобігання виникнення негативних психологічних станів.

 

Відділ міжнародних зв’язків, інформації та комунікації НА НГУ

Схожі новини: