Учасниками події стали консультанти Юридичної клініки університету, а також першокурсники факультету №3, які приїхали з регіонів, що найбільше постраждали внаслідок збройної агресії. Під час заходу обговорили вкрай важливу тему – права та обов’язки громадян в умовах воєнного стану.
«У зв’язку з широкомасштабним вторгненням росії на територію України питання захисту та реалізації прав людини набуло нових акцентів. Багато громадян стали внутрішньо переміщеними особами та стикнулися із низкою правових проблем. Як вирішити основні із них – ви дізнаєтеся під час цього тренінгу», - звернулася до учасників події радниця ректора з гендерних питань Ірина Євхутич.
Вона також відзначила, що в університеті діє Волонтерський центр Юридичної клініки, який було створено для надання безкоштовної правової допомоги громадянам, насамперед, внутрішньо переміщеним особам. Отримати фахову консультацію можна за адресою: місто Львів, вулиця Замарстинівська, 9.
«Завдяки участі в Юридичній клініці наші студенти мають можливість здобути хороший практичний досвід та успішно реалізуватися у професії», - наголосив керівник Юрклініки ЛьвДУВС Роман Андрусишин.
«Для майбутніх юристів важливо постійно вдосконалюватися, отримувати нові, корисні знання. Тому дякуємо організаторам тренінгу за таку можливість», - додала Ірина Серкевич, яка координує роботу Волонтерського центру та Юридичної клініки.
Детальніше про проєкт «Школа Активної Молоді» від громадської організації «Інший підхід» розповіла його координаторка Анна Черноус.
«Цей тренінг реалізується у рамках великої програми, що триває вже 4 місяці та завершується наприкінці жовтня. Ми запрошуємо фахівців із різних галузей, які проводять безкоштовні зустрічі та навчання для молоді й внутрішньо переміщених осіб. Це тренінги з комунікації, психологічної та правової допомоги, безпеки за кордоном та інших тем», - підкреслила Анна Черноус.
Тренінг для здобувачів ЛьвДУВС проводила юристка Ірина Моряк. Вона розказала молоді, що також навчалася у цьому виші.
«Студентські роки доволі насичені. Це унікальний час, який вам потрібно використати сповна, почерпнути якомога більше нових знань, вмінь, практичних навичок, відвідувати різні події, налагоджувати соціальні зв’язки. Закликаю вас бути активними!», - порадила випускниця ЛьвДУВС.
Під час тренінгу Ірина Моряк розповіла присутнім про права та обов’язки громадян під час воєнного стану. Підкреслила, які права можуть бути обмеженими у цей період, а які – ні. Пояснила, як відбувається облік та реєстрація ВПО. Студенти також дізналися про особливості відновлення втрачених документів, соціальні та трудові права внутрішньо переміщених осіб, а також медичні й освітні пільги.
На завершення зустрічі обговорили здійснення підприємницької діяльності в умовах воєнного стану.
Слід відзначити, що проєкт «Школа Активної Молоді» реалізується завдяки підтримці USAID - Агентства США з міжнародного розвитку у рамках програми «Мріємо та діємо».