Контраст
Шрифт
У ДонДУВС провели квест на спеціалізованих локаціях, облаштованих відповідно до умов воєнного стану
НАВС

«Місце масового поховання», «Катувальна кімната» та «Місце залишків боєприпасів» - на трьох новостворених локаціях здобувачі вищої освіти факультету підготовки фахівців для підрозділів досудового розслідування працювали за конкретними змодельованими ситуативними завданнями. Фабули були пов’язані з правильною кваліфікацією кримінальних правопорушень, збором та фіксацією доказової бази за фактами вчинення кримінальних правопорушень в умовах воєнного стану.

Локація «Місце масового поховання» розташована на відкритій ділянці місцевості з імітацією місця масового поховання. На ній використовуються відповідні манекени. Під час занять на цій локації майбутні слідчі розглянули питання щодо виявлення таких місць, провели огляд «трупу», пов’язаний з ексгумацією та судові експертизи, спрямовані на ідентифікацію людини та взаємодію з іншими уповноваженими суб’єктами правоохоронної діяльності.

«Катувальна кімната» імітує місце, де відбувалися діяння, спрямовані на заподіяння особі сильного фізичного болю чи морального страждання, з метою примусити особу вчинити певні дії. Для візуалізації тут розміщені макети предметів, які засвідчують вчинення катування людини. Під час квесту на цій локації курсанти здійснили огляд місця події та вилучення речових доказів.

Локація «Місце залишків боєприпасів» розташована на відкритій ділянці місцевості та імітує місце, де виявили боєприпаси, вибухівку, вогнепальну зброю. Тут курсанти розглянули питання щодо виявлення залишків боєприпасів, вибухівки, вогнепальної зброї, взаємодії з вибухотехніками під час проведення огляду місця події та судово-балістичної експертизи, планування та проведення різних слідчих (розшукових) дій.

Під час проведення квестів модератори акцентували увагу на дотриманні поліцейськими заходів особистої безпеки. 

Учасники використовували криміналістичну валізу, спеціалізований одяг, макети предметів та манекенів. Також визначили повноваження слідчого, криміналіста та інших учасників з метою якісного виявлення, вилучення та фіксації слідової картини злочину з подальшою кваліфікацією діяння.

У проведенні занять участь взяли практичні працівники ГУНП в Кіровоградській області, які мають досвід проведення стабілізаційних заходів на деокупованих територіях та документування воєнних злочинів.

Схожі новини: