Контраст
Шрифт
У ДонДУВС провели всеукраїнську конференцію до річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну
НАВС

У VІ Всеукраїнській науково-практичній курсантській (студентській) конференції іноземними мовами «Правоохоронні органи на захисті правопорядку та конституційних свобод в умовах миру та воєнного стану» взяли участь 118 представників освітніх та наукових закладів як системи відомчої освіти МВС України, Служби безпеки України та Державної прикордонної служби, так і здобувачі та здобувачки вищої освіти юридичного профілю класичних університетів.

Захід присвятили обговоренню актуальних питань підготовки правоохоронців в умовах воєнного стану, міжнародних стандартів правоохоронної діяльності, проблем захисту конституційних прав людини в діяльності поліції в зоні воєнного конфлікту й взаємодії правоохоронних органів та громадськості у сфері забезпечення публічного порядку в умовах воєнного cтану.

Робота конференції розпочалася з вшанування хвилиною мовчання загиблих за час повномасштабного вторгнення військовослужбовців та правоохоронців.

Відкрив захід ректор ДонДУВС Сергій Вітвіцький. Він зауважив на невипадковості проведення конференції в день річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну, адже наразі перед правоохоронцями стоять складні завдання із захисту держави, конституційних прав та свобод громадян в умовах війни. Ректор підкреслив те, що ДонДУВС забезпечує вишкіл кадрів правоохоронної системи, що мають не лише належні професійні навички, але й високий рівень підготовки в царині володіння іноземними мовами.

Начальник управління науки та інновацій Департаменту освіти, науки та спорту Міністерства внутрішніх справ України Олександр Тарасенко зазначив, що формування іншомовної комунікативної компетентності правоохоронців та юристів є важливим складником підготовки майбутніх фахівців і висловив сподівання, що науковий захід принесе вагомі практичні результати, які будуть впроваджені в діяльність правоохоронних органів України.

Керівний директор Регенсбурзького інституту східноєвропейського права та доцент кафедри порівняльного публічного права Будапештського університету імені Андраші, професор Герберт Кюппер зауважив, що конференція – це вагомий внесок у європейську перспективу України, у розширення українсько-європейської наукової співпраці, у побудову демократичного майбутнього України у спільному європейському домі.

Радник-тренер із верховенства права, представник Консультативної місії Європейського Союзу Маркус Ролофс підкреслив унікальність досвіду України, яка є єдиною європейською демократичною країною протягом останніх 80 років, у якій запроваджено воєнний стан. Це ставить перед органами державної влади, правоохоронцями та юристами-науковцями складну правову дилему – утримання балансу між обмеженням демократичних свобод у період воєнного стану та збереженням засад правової держави. Також пан Ролофс звернув увагу на проблему мілітаризації поліції та на пріоритетність захисту цивільного населення у воєнний час.

Сучасна молодь активно бере участь у захисті та розбудові України. Розширення міжнародних зв’язків держави передбачає належне володіння іноземними мовами, отже правознавці та правоохоронці повинні бути не лише фахівцями у вузькопрофесійному сенсі, але й володіти хоча б однією іноземною мовою, бути готовими до іншомовної професійної комунікації. Як у мирний час, так і в умовах воєнного стану юристи та поліцейські відстоюють верховенство права в державі, тому в університеті протягом багатьох років приділяється увага формуванню іншомовної комунікативної компетентності правознавців та правоохоронців.

Схожі новини: