Контраст
Шрифт
У ХНУВС відбувся третій випуск поліцейських офіцерів громад (відео)
НАВС

У Харківському національному університеті внутрішніх справ відбулися урочисті заходи з нагоди випуску слухачів курсів спеціалізації дільничних офіцерів поліції, закріплених за поліцейськими дільницями територіальних громад. Протягом 2,5 місяців 125 слухачів, які прибули з різних підрозділів Головних управлінь Національної поліції та Управлінь патрульної поліції 23 областей України, пройшли навчання із загальноправових дисциплін, домедичної, тактико-спеціальної та вогневої підготовки, вдосконалювали навички керування автотранспортом. Це новий рівень комунікації та поліцейського сервісу. Офіцер громади мешкає на території громади, він доступний для населення 24/7, готовий вирішувати всі безпекові питання і завжди знаходиться поруч з людьми. Його завдання зробити усе можливе, щоб кожний мешканець громади почував себе захищеним і в безпеці. Навчання проходило за підтримки IСITAP.

В урочистостях взяли участь заступниця Міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко, заступник Голови Національної поліції, генерал поліції третього рангу Олександр Фацевич, перший проректор Харківського національного університету внутрішніх справ полковник поліції Дмитро Швець, начальник ГУНП в Харківській області Станіслав Перлін, повірена у справах Посольства США в Україні Крістіна Квін, керівниця відділу з правоохоронних питань посольства США в Україні Сара Лангенкамп, начальниця управління по взаємодії з громадами Департаменту превентивної діяльності НПУ капітан поліції Майя Бреславська, радник з правоохоронних питань відділу з правоохоронних питань Посольства США в Україні Френк Херберт, менеджер програм відділу з правоохоронних питань Посольства США в Україні Олег Савчин, заступник директора програми ІСІТАР в Україні Тім Яновік, представники Посольства США в Україні та регіонального програмного офісу програми ІСІТАР, проректори, особовий склад університету.

 

Відбулася церемонія вручення свідоцтв випускникам. Сертифікати учасників проєкту також отримали голови семи територіальних громад – Балаклійської, Зміївської, Олексіївської, Вільхівської, Донецької, Безлюдівської та Слобожанської. Їх вручили заступниця Міністра Катерина Павліченко, повірена у справах Посольства США в Україні Крістіна Квін та заступник Голови Національної поліції Олександр Фацевич.

Від імені Міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського з успішним закінченням навчання випускників привітала заступниця Міністра Катерина Павліченко: «Сьогодні важливий день у вашому житті. Ви завершили навчання, отримали свідоцтва та віднині ви – поліцейські офіцери громад. Головним вашим завданням є: орієнтуватися на потреби місцевого населення, постійно підтримувати контакт з мешканцями, щоденно слідкувати та забезпечувати порядок на своїй території, своєчасно реагувати на потреби громади та запобігати вчиненню правопорушень. Від Міністра внутрішніх справ хочу подякувати територіальним громадам за відкритість та готовність до впровадження проєкту та привітати вас із тим, що вже в найближчі дні у ваших громадах будуть працювати офіцери поліції. Також дякую нашим міжнародним партнерам, завдяки яким ми впроваджуємо цей проєкт».

Заступниця Міністра побажала випускникам бути чесними, відкритими, ніколи не зупинятися у своєму особистісному розвитку, з гідністю нести високе звання поліцейського офіцера громади.

Повірена у справах Посольства США в Україні Крістіна Квін у своєму виступі зазначила, що сьогоднішня подія є прикладом ефективної співпраці уряду Сполучених Штатів з Україною заради впровадження реформ. «Посольство США в Україні, Міністерство внутрішніх справ та Національна поліція докладають усіх зусиль, щоб мешканці в громадах почувалися безпечніше і вони  роблять це в практичний та ефективний спосіб, – підкреслила повірена у справах Посольства США в Україні. – Ми дуже цінуємо підтримку місцевих громад, які відчувають, що, завдяки присутності поліцейських офіцерів громад, їх мешканці почуваються безпечніше й більше довіряють поліції. Ось чому Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський пообіцяв удвічі збільшити кількість поліцейських офіцерів громад. Цю мету США готові підтримати, надавши додаткове фінансування в 10 млн. доларів, і ми оголошуємо про надання цих коштів сьогодні». Крістіна Квін запевнила у продовженні партнерських і дружніх стосунків із США у проведенні реформ.

 

Заступник Голови Національної поліції України, генерал поліції третього рангу Олександр Фацевич привітав випускників, представників територіальних громад, в яких будуть працювати сьогоднішні випускники й наголосив, що знання та вміння, які вони отримали підчас навчання, стануть їм в нагоді під час служби. Він подякував Посольству США в Україні, ІСІТАР, без підтримки яких реалізація проєкту «Поліцейський офіцер громади» не відбулася б взагалі, а також наголосив на важливій ролі територіальних громад. «70% поліцейських офіцерів громад забезпечуються транспортом за рахунок своїх громад. Це і є співпраця і довіра. Дякую головам територіальних громад, що повірили в цей проєкт і підтримали його». Звертаючись до випускників, Олександр Фацевич закликав їх керуватися в своїй роботі нормами закону та інтересами громади, щоб рівень довіри лише зростав.

Від імені ректора університету генерала поліції третього рангу Валерія Сокуренка випускників привітав перший проректор вишу полковник поліції Дмитро Швець: «Для нас сьогодні святковий день – випуск у Харківському національному університеті внутрішніх справ поліцейських офіцерів громад. Це продовження реформ Національної поліції. У реалізації проєкту «Поліцейський офіцер громади» були задіяні кращі викладачі та тренери. Ми розраховуємо на вас, на ваш професіоналізм, на вашу налаштованість на результат, щоб громадяни відчули і захист, і підтримку, щоб кожен громадянин України бачив у поліцейському офіцері громади, перш за все, захисника й помічника».

Діючі поліцейські офіцери громад Харківщини продемонстрували присутнім службові автомобілі та їх оснащення. Заходи пройшли з дотриманням усіх карантинних вимог.

Після завершення заходу відбулася робоча зустріч.

ВЗГ ХНУВС

Схожі новини: