Контраст
Шрифт
У ХНУВС вшанували пам'ять захисників України
НАВС

В Україні 29 серпня відзначається День пам’яті захисників України – військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність держави, увічнення їх героїзму, зміцнення патріотичного духу в суспільстві. Він був започаткований Указом Президента України № 621/2019 від 23 серпня 2019 року. Цього ж дня вшановується пам'ять працівників МВС, які загинули при виконанні службових обов’язків у боротьбі за незалежність, а також під час міжнародних операцій з підтримання миру та безпеки.

У Харківському національному університеті внутрішніх справ приспущений Прапор України та хвилина мовчання – в пам'ять про тих, хто прагнув миру і свободи і віддав життя, захищаючи українську землю.

Звертаючись до працівників і курсантів, ректор університету генерал поліції третього рангу Валерій Сокуренко зазначив, що цей день став ще однією трагічною сторінкою в історії  визвольної боротьби Української держави, коли після важких боїв під Іловайськом воїни АТО опинилися в оточенні. Гуманітарний коридор, що обіцяла рф і яким мали відходити українські захисники, був впритул підступно обстріляний російськими загарбниками з важкого озброєння. За офіційними даними під Іловайськом загинули 366 військових, 429 отримали поранення, 158 зникли безвісти, 300 опинилися в полоні. «Символом сьогоднішнього дня є квітка соняшника. Саме в серпні наші втрати були величезними, – зазначив генерал Сокуренко. – На жаль, вони не призвели до миру, до закінчення війни. Ворог почав повномасштабне вторгнення і ми продовжуємо захищати нашу землю. Україна сильна, мужня і вільна держава. Своєю сумлінною працею, відмінним навчанням та відданою службою ми щодня наближаємо нашу перемогу над ворогом. Слава Україні! Героям Слава!».

ВЗГ ХНУВС

Схожі новини: